Vettel: S pokrokem vozu jsme velmi spokojeni

Vettel: S pokrokem vozu jsme velmi spokojeni

Německý závodník nechce předbíhat v hodnocení výkonnosti nového vozu, přiznal ale, že s pokrokem během zimní přestávky je velmi spokojený.

Letošní sezona Formule 1 by se mohla nést v duchu velkého souboje mezi Mercedesem a Ferrari. Zatímco italský tým měl svůj vůz na čele v 5 z 8 tréninkových dnů, stáj z Brackley se může pyšnit neuvěřitelnou spolehlivostí nového auta. Úřadující šampioni totiž na okruhu ve španělské Barceloně odkroužili 1 329, což je o 473 více než Ferrari.

„Tento týden pro nás byl úspěšný,“ řekl Vettel po skončení všech testovacích jízd. „Na začátku měl sice Kimi drobné problémy, ale v dalších dnech už šlo vše podle plánu. Absolvovali jsme spoustu kilometrů a splnili vlastní cíle, takže testy považujeme za skutečně povedené.“

Jestli bude vůz SF16-H vítězný, ukáže až čas, předbíhat nechce ani německý závodník. „Cítím se ve voze opravdu dobře, ale nemůžeme hodnotit naši výkonnost s ostatními. Můžeme hodnotit jen náš pokrok a s tím jsme opravdu spokojeni,“ řekl dále čtyřnásobný mistr světa.

„Jedním z cílů bylo porozumění nové sadě pneumatik, která může být nasazena v několika závodech. To byla velmi zajímavá zkušenost. Hlavním cílem je ale i nadále stáhnutí náskoku Mercedesu. Jestli se nám to povedlo, to ukáže až první závodní víkend v Melbourne,“ dodal Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít