Vettel podle Marka porušil smlouvu s Red Bullem

Vettel podle Marka porušil smlouvu s Red Bullem

Sebastian Vettel zahájil svoji kariéru se Scuderií Ferrari již včera, kdy probíhal první den testů na okruhu Abu Dhabi. Red Bull mu zakázal se jich zúčastnit společně s týmem z Maranella. Tým z Milton Keynes se vyjádřil, že jeho smlouva končí až na konci sezóny.

Nicméně přestože německý pilot nemohl vyjet na dráhu v červeném závodním autě, alespoň se prošel po garáži Ferrari, aby sdílel své první dojmy s inženýry a mechaniky svého nového týmu. Toto gesto se nelíbilo členům rakouské automobilové stáje, jelikož ho považovali za neloajální.

Helmut Marko, velký ochránce Sebastiana Vettela v průběhu let, přerušil jakýkoli vztah, který kdy měl s německým pilotem. Definoval jeho počínání jako nekalé jednání.

„Z právního hlediska to není v pořádku,“ řekl Rakušan pro německý časopis Auto Bild.

Nicméně Vettel přiznal, že jeho záměrem nebylo odhalit žádná tajemství, která Red Bull má připravená před příští sezónou, nýbrž se sblížit se svými novými kolegy.

„Inženýři z Red Bullu náhle zpanikařili, protože si mysleli, že všechna tajemství odhalím Ferrari,“ řekl čtyřnásobný mistr světa F1.

Šéf týmu, Christian Horner, zcela chápe chování Sebastiana Vettela a důvěřuje jeho mlčenlivosti, přestože v posledních měsících se Němec nechal slyšet, že si nepřeje být informován ohledně auta pro rok 2015.

„Informace týkající se budoucího vývoje, jsou obvykle pilotovi k dispozici. Formule 1 je soutěžní podnik, ve kterém může pilot dát informace, které má, jinému týmu. Sebastian je ale velmi profesionální a proto si nemyslím, že se nás bude vyptávat ohledně nového auta,“ prozradil Horner.

 

Sdílejte na:
Zavřít