Vettel po závodě v Indii krotil emoce

Vettel po závodě v Indii krotil emoce

Německý závodník přiznal, že i přes zisk dalšího vítězství ve Velké ceně Indie opouští okruh se smíšenými pocity, důvodem jsou především tragické události posledních dnů.

Pojistil si svůj již tak obrovský náskok na čele šampionátu, který mu již od Velké ceny Japonska zajišťuje druhý mistrovský titul. Získal v letošní sezoně další vítězství a útočí tak na rekord Michaela Schumachera z roku 2004. Přesto mladičký Sebastian Vettel neodjíždí z okruhu v Indii zcela nadšený. Důvodem jsou především tragické události několika posledních dní, při kterých zahynuli závodníci Dan Wheldon a Marco Simoncelli.

„Abych řekl pravdu, mé pocity jsou smíšené,“ sdělil Vettel po zisku jedenáctého vítězství v letošním ročníku. „Dana jsem bohužel osobně neznal, ale v motorismu to byl opravdu velký pojem a jistě skvělý člověk, byla to opravdu velká ztráta.“

„S Marcem jsem se osobně seznámil teprve letos, o to větší ztráta to pro mě byla. Samozřejmě, že když usedáme do závodního vozu nebo nasedáme na motocykl, vystavujeme se tím určitému riziku, které může v motorismu kdykoli nastat,“ řekl pilot, který v premiérovém závodě na indické půdě vyhrál kvalifikaci, vedl ve všech zajetých kolech, zvítězil a ještě si k tomu připsal nejrychlejší kolo.

„Pilotovat náš letošní vůz je něco úžasného, je to opravdu nejkonkurenceschopnější vozidlo v celém startovním poli. Dnešní závod se nám opravdu vydařil. Ačkoli se to zdálo neuvěřitelně snadné, velmi dlouho jsem se bál, že se dostanu do souboje s Jenonsem, protože se mnou velmi dlouho dokázal držet krok, aniž by jsem svůj náskok navyšoval. Nakonec se tak nestalo, byl to ale opravdu velmi dobrý závod,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít