Vettel: Obáváme se hlavně McLarenu

Vettel: Obáváme se hlavně McLarenu

Ačkoli o mistrovský titul bojuje německý závodník s Fernandem Alonsem, podle Sebastiana Vettela bude na okruhu Yas Marina pro Red Bull hlavním konkurentem britský McLaren.

V průběhu pátečních tréninků na okruhu v Abú Dhabí se o první příčky bojovalo především mezi Red Bullem a McLarenem, Ferrari souboje o první pozice sledovalo s odstupem. Zatímco McLaren ovládl první trénink obsazením prvních dvou pozic, Sebastian Vettel se před stříbrné šípy dokázal probojovat v tréninku druhém.

„Myslím si, že s pátečními výkony našeho vozu můžeme být spokojeni,“ řekl lídr šampionátu Vettel. „Máme velmi rychlý vůz na jedno kolo, ale obávám se, že na dlouhé ostré úseky je McLaren o něco málo před námi.“

„Musíme na voze v průběhu zítřka ještě zapracovat. Nevíme, jak moc se na další vývoj závodního víkendu připraví konkurence, tudíž musíme odvést stoprocentní práci, abychom z nedělního závodu vytěžili maximum. Trať je dobře připravena, jen je v některých místech velmi kluzká, hned několik vozů se během tréninků dostalo mimo trať.“

Na otázku, zda-li bude jeho hlavním konkurentem v sobotním boji o pole position Brit Lewis Hamilton, odpověděl Vettel bez váhání: „Zdá se, že tomu tak opravdu bude, alespoň dnešní výsledky tomu nasvědčují. Je potřeba ze sebe zítra vydat maximum, abychom byli co nejblíže McLarenu, nejlépe před ním,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít