Vettel o problémech: Nic zásadního

Vettel o problémech: Nic zásadního

Lídr šampionátu Sebastian Vettel uklidnil své fanoušky, podle vlastních slov stáj zatím nepřišla na příčinu odstavení vozu po konci kvalifikace, prý ale nejde o nic zásadního.

Německý pilot vybojoval v kvalifikaci na Velkou cenu Abú Dhabí třetí místo, svůj vůz ale do boxů nedovezl, odstavil jej jen krátce po svém posledním měřeném pokusu. „Ještě nevím, proč jsem musel s vozem zastavit, s největší pravděpodobností se nejedná o nic vážného,“ řekl lídr šampionátu.

O mnoho sdílnější nebyl ani šéf stáje Christian Horner, ten akorát potvrdil, že Sebastian svůj vůz odstavil na žádost inženýra Renaultu. „Stále si nejsem stoprocentně jistý, co se s vozem Sebastiana stalo. Byl tam nějaký problém a Renault nás upozornil, že by bylo lepší s autem zastavit.“

I přes problémy s brzdami byl Vettel dostatečně rychlý a v kvalifikaci si vyjel třetí příčku. „Dopolední trénink nebyl zrovna ideální, nepodařilo se nám nasbírat dostatečné množství dat, takže jsem měl před kvalifikací trochu obavy,“ řekl úřadující šampión.

„Jak jsem řekl již před kvalifikací, bylo jasné, že McLaren je tento závodní víkend ve skvělé kondici a bude velkým soupeřem. Nejsem s vývojem závěrečné části kvalifikace zcela spokojen, myslím si, že jsme mohli být ještě o něco rychlejší. Závod ale bude dlouhý a stát se může ještě spousta věcí, zítra budeme moudřejší,“ řekl Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít