Vettel nesouhlasí s tím, že Ferrari prožívá strašnou sezonu

Vettel nesouhlasí s tím, že Ferrari prožívá strašnou sezonu

Sebastian Vettel odmítá tvrzení, že Ferrari v letošním roce prožívá strašnou sezonu. Italský tým však oproti loňskému roku stále čeká na první vítězství.

V loňském roce se Ferrari vrátilo na vítěznou vlnu a Sebastian Vettel vybojoval tři triumfy ve velkých cenách, včetně Singapuru, kde se pojede tento víkend. Italský tým chtěl do letošní sezony vstoupit s mistrovskými ambicemi, avšak v průběhu celého roku nedokázal s Mercedesem držet tempo a jeho hlavním konkurentem je nyní především Red Bull.

I tak ale Sebastian Vettel odmítá tvrzení, že by Ferrari prožívalo hroznou sezonu. Podle německé závodníka není situace tak špatná. „Někteří lidé odešli a jiní přišli. Není to žádná převratná novinka. To, kde jsme byli loni, je směr, kterým se hodláme ubírat. Chceme dostat Ferrari zpět na vrchol, to je náš hlavní cíl,“ řekl čtyřnásobný mistr světa.

„Je pravda, že to pro nás není velkolepá sezona, ale zároveň nesouhlasím s tím, že by situace byla tak špatná a bylo to nějaké hrozné období. Samozřejmě jsme k sobě velmi kritičtí, protože jsme nedosáhli toho, co jsme si před sezonou stanovili. Stále je tu ztráta na špičku startovního pole, někdy menší, někdy větší, ale stále tu je,“ přiznal německý závodník, který zatím poslední vítězství vybojoval právě při loňské noční show v Singapuru.

Sdílejte na:
Zavřít