Vettel není neporazitelný, ví Hamilton

Vettel není neporazitelný, ví Hamilton

Lewis Hamilton připouští, že boj o titul se Sebastianem Vettelem nebude snadnou záležitostí, zároveň ale dodává, že Sebastian Vettel není neporazitelný.

Po startu z pole position skončil Lewis Hamilton ve Velké ceně Belgie na třetím místě, hned za svými největšími konkurenty v boji o mistrovský titul – Sebastianem Vettelem a Fernandem Alonsem. Náskok německého závodníka v čele šampionátu se tak opět navýšil.

Zatímco pilot stáje Red Bull si po dalším triumfu připsal 25 mistrovských bodů, Lewis Hamilton o 10 méně a v celkovém pořadí jezdců ztrácí na Vettela již 58 bodů.

Nicméně do konce letošního ročníku stále zbývá osm Velký cen a ve hře je dalších 200 mistrovských bodů.

„Bude to velmi těžké,“ přiznává Hamilton o boji o titul. „Velmi dlouhou dobu má skvělé auto a je neobyčejně rychlý, vše mu do sebe dokonale zapadá,“ říká o lídrovi šampionátu Sebastianu Vettelovi mistr světa z roku 2008.

„Ale i my jsme se v letošní sezóně dočkali několika velmi dobrých závodů, ve kterých jsme byli Sebastianovi velkým soupeřem a několikrát jsem závod dokončil před ním, takže neporazitelný rozhodně není, jen potřebujeme více takových závodů,“ řekl Hamilton.

„Pro boj o titul bude nyní nesmírně důležité dokončovat nadcházející závody před Sebastianem, boj o titul bude velmi těžký, ale nevzdáváme se, stále máme velkou šanci,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít