Vettel nahradí Alonsa ve Ferrari

Vettel nahradí Alonsa ve Ferrari

Nejhůř střežené tajemství Formule 1 je potvrzeno – Sebastian Vettel podepsal smlouvu s Ferrari.

Vettel před Velkou cenou Japonska oznámil, že na konci sezony opustí Red Bull. Ferrari nyní konečně potvrdilo, že německý pilot zamíří právě do Maranella, kde nahradí odcházejícího Fernanda Alonsa.

Čtyřnásobný mistr světa Vettel podepsal s Ferrari tříletou smlouvu po šesti úspěšných letech u Red Bullu a příští rok bude závodit po boku Kimiho Räikkönena.

„Další fáze mé kariéry ve Formuli 1 bude u Scuderie Ferrari a pro mě je to splnění mého životního snu,“ řekl Vettel dle oficiálních stránek jeho budoucího zaměstnavatele.

„Když jsem byl dítě, Michael Schumacher v rudém voze byl mým největším idolem a nyní mám tu neuvěřitelnou poctu konečně moci řídit Ferrari. Už jsem trošku ochutnal trošku ducha Ferrari, když jsem získal své první vítězství na Monze v roce 2008 s motorem od Ferrari. Scuderia má skvělou tradici v tomto sportu a jsem extrémně motivován dostat tým zpátky na čelo. A dám do toho své srdce i duši, aby se to stalo.“

Šéf Ferrari Marco Mattiacci věří, že Vettel s Räikkönenem pomůžou týmu k návratu na čelo.

„Ve Formuli 1 je Sebastian Vettel unikátní kombinací mládí a zkušeností a přináší do týmu ten druh týmového ducha, který se ukáže nedocenitelným, když společně s Kimim překonají výzvy, které na nás čekají. Chceme zpátky do čela pole, co nejdříve to bude možné,“ řekl.

„Se Sebastianem sdílíme touhu po vítězství stejně jako entusiasmus, silnou pracovní morálku a houževnatost; klíčové elementy pro všechny zaměstnance Ferrari, které nám pomůžou napsat novou vítěznou kapitolu v historii týmu.“

Sdílejte na:
Zavřít