Vettel: Monako je šance porazit Mercedes

Vettel: Monako je šance porazit Mercedes

Mercedes zatím všechny závody vyhrál rozdílem třídy a nejinak tomu bylo i ve Španělsku. Vettel však věří, že v Monaku to bude jiné a Red Bull se Mercedesu minimálně přiblíží.

Mercedes ovládl prvních pět závodů, zatímco Red Bull nedokázal skončit lépe než třetí a na vítězství vždy ztratil něco přes 30 vteřin. V Monaku by to však mohlo být jiné, protože v úzkých a klikatých uličkách Monaka se více projeví aerodynamika než výkon motoru, díky kterému Mercedes zatím všechny drtí rozdílem třídy.

„Myslím, že v Monaku můžeme být konkurenceschopní, je těžké něco takového předvídat. Dá se očekávat, že v Monaku bude potřeba méně výkonu, což nám hraje do karet, protože motor Renaultu na tom stále není tak dobře jako Mercedesu. Je zde šance, že v Monaku bude pršet a to by nám pomohlo ještě více než klikaté uličky, takže šance vyhrát je tu vždy,“ myslí si Vettel.

Sebastian Vettel dostal před VC Španělska nové šasi a výrazně mu to pomohlo. V kvalifikaci sice skončil až desátý a po selhání převodovky klesl až na 15. místo, ale v závodě zabojoval a vyšvihl se až na čtvrté místo. Zajímavé je, že jeho týmový kolega Ricciardo, který podává lepší výkon, zatím na nové šasi čeká. Vettel ho prý dostal jak první, protože jeho staré bylo pokroucené.

„Nebylo to zkroucené, byli s tím jiné problémy. Důležitá je pro mě neděle, to byl konečně krok správným směrem. Minulý víkend pro mě nebyl moc dlouhý. Najezdil jsem opravdu málo kol, ale díky skvělému výsledku v závodu z něj mám lepší pocit než z minulých závodních víkendů.“

„Testování jsem se zúčastnil druhý den, ale není pravda, že už bychom připravovali nastavení do Monaka, to v Barceloně ani nejde. Dokonce ani pneumatiky jsme neměnili a závodili jsme na těch, které jsme měli k dispozici o víkendu. Pro nás je užitečnější zaměřit se na celé auto a snažit se pochopit jak funguje, než se připravovat na jeden jediný závod,“ vysvětluje čtyřnásobný mistr světa.

Sdílejte na:
Zavřít