Vettel: Kimi i Daniel budou dobří

Vettel: Kimi i Daniel budou dobří

Sebastian Vettel trvá na tom, že je mu jedno, jestli jeho příštím týmovým kolegou bude Kimi Räikkönen nebo Daniel Ricciardo.

Šéf Red Bullu Christian Horner přiznal, že rozhodování o tom, kdo nahradí odcházejícího Marka Webbera je přímý souboj mezi Ricciardem a Räikkönenem. Ricciardovi k tomu Red Bull nabídl možnost testovat při testu mladíků na Silverstone s jejich vozem RB9. Krom brzkého zajetí do štěrku Ricciardo předvedl slušné výsledky ve čtvrtek odpoledne, kdy jeho nejrychlejší čas byl pouze o necelé tři desetiny sekundy pomalejší, než čas, který v pátek zajel sám trojnásobný mistr světa Vettel.

V porovnání s Räikkönenem však čtyřiadvacetiletý Ricciardo postrádá zkušenosti. Kdyby Fin dostal ono místo v Red Bullu, určitě by začal znamenat hrozbu pro Vettelovu dominaci v Red Bullu. Když však byl Vettel dotázán, koho by měl radši za týmového kolegu, odpověděl: „Nevadí mi žádný z nich. Vycházím s oběma.“

„Pravděpodobně znám Kimiho o trošku více, než Daniela, ale myslím, že při testech předvedl velmi dobrou práci. Všechny piloty, kteří s námi testovali, Felix a Carlos, udělali dobrou práci. Udrželi auto na trati, která není zrovna jednoduchá a myslím, že s výsledky můžeme být spokojeni.“

Vettel ví, že příchod Räikkönena do týmu by ještě zvýšil stupeň soutěživosti uvnitř týmu, ale nemyslí si, že by Finův příchod ovlivnil jeho snahu o získání dalšího titulu.

„Samozřejmě, že rozumím tomu napětí, které by to vytvořilo, ale pokud chcete soupeřit o šampionát, tak na tom nezáleží. Musíte porazit všechny, nehledě na to, koho máte v týmu,“ řekl Němec.

Vettel při testech mladíků na Silverstonu (zdroj: Infinity Red Bull Racing)

Vettel se při testech soustředil na testování nových pneumatik Pirelli, které jsou kombinací struktury z roku 2012 a směsi letošního specifikace, které se dočkají své závodní premiéry už příští týden v Maďarsku. Vettel se zdál potěšen změnami pneumatik, ačkoli si myslí, že vzhledem k omezením při testování je těžké odhadnout jejich výkonnost.

„Není to tak velký rozdíl,“ řekl hned po pátečním testu. „Měli jsme tři dny, různé piloty v různých vozech, a žádné problémy nikdo nezpozoroval, i když podmínky byly asi horší, než během britské velké ceny.“

Sdílejte na:
Zavřít