Vettel: Jsme na správné cestě k úspěchu

Vettel: Jsme na správné cestě k úspěchu

Sebastian Vettel vyzval všechny fanoušky Ferrari k trpělivosti. Po povedeném závodním víkendu v Kanadě tvrdí, že italský tým je na správně cestě k úspěchu.

Ferrari přivezlo do kanadského Montrealu vylepšené turbo, které týmu pomohlo zacelit ztrátu na letos znovu dominantní Mercedes. Sebastian Vettel odstartoval do závodu ze třetí příčky a hned v první zatáčce se po skvělém startu vyhoupl do čela. Kvůli nevhodně zvolené strategii se však v průběhu velké ceny propadl za Lewise Hamiltona a nakonec skončil druhý.

„Vím, že letošní vůz je velkým pokrokem a kvůli obtížnému startu do nové sezony jsme zatím neměli možnost ukázat, jak velký potenciál nové auto má,“ řekl po závodě v Kanadě novinářům Vettel. „V sobotu mezi námi a zbytkem světa nebyl příliš velký rozdíl, takže jsme konečně ve fázi, kde se chceme pohybovat.“

„Máme za sebou povedenou kvalifikaci i skvělé tempo v závodě. Stačí se podívat na několik úvodních kol, během kterých jsem dokázal navyšovat náskok na čele závodu. Ani ne tak na Lewise, ale na zbytek startovního pole určitě. Jsem opravdu šťastný a spokojený s pokrokem, který se týmu povedl. Žádám všechny fanoušky o trochu více trpělivosti,“ dodal Němec, který na lídra šampionátu Nica Rosberga nyní ztrácí 38 bodů.

Sdílejte na:
Zavřít