Vettel je se třetím místem spokojený

Vettel je se třetím místem spokojený

Sebastian Vettel vyjádřil spokojenost nad svým kvalifikačním výsledkem, stal se totiž po neporazitelných Mercedesech nejlepším ze zbytku startovního pole.

Díky stále pokračující dominanci stáje Mercedes byl zbytek startovního pole znovu odsouzen k boji o pouhou druhou řadu na zítřejším startovním roštu. Pole position si pro nedělní Velkou cenu Belgie zajistil nejrychlejším časem Nico Rosberg následovaný svým stájovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Právě Sebastian Vettel byl ze zbytku světa vůbec nejlepší a do zítřejšího závodu odstartuje třetí.

Závěr třetí části kvalifikace byl velmi napínavý a o druhou řadu bojovalo hned několik závodníků, úřadující šampión si ale poradil se všemi nejlépe a nechal za sebou čtvrtého Fernanda Alonsa a pátého stájového kolegu Daniela Ricciarda.

„Samozřejmě by bylo lepší, kdyby se mi podařilo dokončit kvalifikaci na vyšší pozici, ale rozdíl mezi Mercedesy a zbytkem startovního pole je opravdu velký, třetí místo je maximem toho, čeho jsme mohli dnes dosáhnout,“ řekl Sebastian Vettel po deštivé kvalifikaci na okruhu Spa.

„Byla to opravdu náročná kvalifikace, nejrychlejší kolo se mi povedlo až v samotném závěru, kdy se podmínky na dráze trochu zlepšily, bylo to opravdu velmi dramatické, ale se třetím místem jsme samozřejmě spokojeni,“ dodal německý závodník.

Sdílejte na:
Zavřít