Vettel je prodloužením smlouvy Räikkönena potěšen

Vettel je prodloužením smlouvy Räikkönena potěšen

Kromě mnoha fanoušků potěšilo dnešní oficiální potvrzení nového kontraktu pro Kimiho Räikkönena i stájového kolegu Sebastiana Vettela. Ten si spolupráci s finským závodníkem velmi pochvaluje.

Ferrari oznámilo jezdecké složení pro příští rok hned ráno, ještě před startem obou pátečních tréninků. Pro italský tým budou i v příštím roce závodit Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen. Právě druhému zmíněnému jezdci končila po letošní sezoně smlouva a hodně se spekulovalo o tom, jestli a kdo jej v příštím roce nahradí.

Nakonec však Iceman zůstává a ve své práci pro tým z Maranella bude pokračovat i v roce 2017. To kromě početné základny fanoušků potěšilo i jeho stájového kolegu Sebastiana Vettela. „Oba pracujeme tvrdě a snažíme se co nejvíce pomoci týmu. Naše vlastní zájmy jdou vždy stranou a pracujeme jen a pouze jako tým,“ řekl čtyřnásobný mistr světa.

„Řekl bych, že společně s Kimim jsme dva závodníci, kteří si z celého paddocku vůbec nejméně zakládají na vlastním egu. Právě to je pro tým velmi dobré. Pravdou je, že se všemi svými stájovými kolegy jsem měl nějaké problémy, ale mezi mnou a Kimim žádná politika ani nic podobného není,“ popisuje vztah s šampionem z roku 2007 Vettel.

„Mistrem světa se nestal pro nic za nic. Mohl být několikanásobným šampionem, kdyby mu McLaren v úvodu jeho kariéry poskytl lepší vůz. Rozhodně patří mezi nejtalentovanější závodníky současného startovního pole,“ dodal Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít