Vettel je někdy až příliš věrnou kopií Schumachera, říká nový šéf Ferrari Arrivabene

Vettel je někdy až příliš věrnou kopií Schumachera, říká nový šéf Ferrari Arrivabene

Nový lídr italské stáje Ferrari Maurizio Arrivabene přiznal, že je někdy překvapen podobností mezi Sebastianem Vettelem a sedminásobným mistrem světa Michaelem Schumacherem. Tito dva tak, zdá se, nemají společnou pouze národnost.

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel na konci sezony 2014 opustil stáj Red Bull a zamířil do týmu Ferrari, kde by podle vlastních slov chtěl navázat na úspěšného závodníka Michaela Schumachera. Se svým krajanem je Vettel spojován již od úplných začátků své kariéry a již velmi dlouho se také spekulovalo o jeho přestupu do Ferrari.

Pozice Sebastiana Vettela a Michaela Schumachera jsou si před vstupem do Ferrari až nápadně podobné. Oba do italské stáje přicházeli s několika mistrovskými tituly na svých kontech. Navíc se stali posilou Ferrari v době, kdy se týmu zrovna dvakrát nedařilo.

V rozhovoru pro blog.quotidiano.ne nový šéf stáje Ferrari Maurizio Arrivabene řekl: „Pamatuji si na časy Michaela Schumachera, který žil jen a pouze pro tým a musím se přiznat, že při pohledu na Sebastiana mám stejný pocit. V některých ohledech je skutečně Schumacherovou kopií. Pro ty, kteří osobně znají oba, bude jejich podobnost patrná opravdu brzy. Věřím, že časem budou stejné i výsledky,“ řekl Arrivabene.

Sdílejte na:
Zavřít