Vettel dostal vysvětlení svého trestu přímo od Todta

Vettel dostal vysvětlení svého trestu přímo od Todta

Sebastian Vettel se po obdržení pokuty 25 tisíc Euro nechal informovat od samotného prezidenta Mezinárodní automobilové federace Jeana Todta o tom, za co vlastně trest obdržel.

Krátce po zisku čtvrtého mistrovského titulu po Velké ceně Indie předvedl Sebastian Vettel fanouškům show, která mimo jiné obsahovala také sérii kouřových ‚donutů‘. Po závodě od Mezinárodní automobilové federace obdržel jeho tým pokutu 25 tisíc Euro.

Německý závodník následně kontaktoval prezidenta FIA Jeana Todta, aby mu vysvětlil, za co vlastně pokutu jeho stáj obdržela. Podle Todta nebyl čtyřnásobný mistr světa potrestán za oslavné ‚donuty‘, ale za to, že vůz následně nedovezl na parkoviště pod stupni vítězů.

Sebastian Vettel byl také informován, že v příštích závodech nebude za podobný způsob oslavy vítězství potrestán, pokud následně vůz podle pravidel odveze do parc fermé.

„Porušení pravidel se údajně netýkalo oslavných ‚donutů‘, ale trest jsem obdržel za nedovezení vozu na uzavřené parkoviště,“ prozradil Sebastian Vettel britskému Autosportu. „Je to hloupé pravidlo, ale v dalších závodech jsem znovu slavil podobným způsobem a vůz následně dovezl na parkoviště, přičemž jsme žádný trest nedostali,“ uvedl pilot stáje Red Bull.

„Do budoucna již víme, jak to udělat správně,“ dodal německý jezdec, který od Velké ceny Indie podobným způsobem oslavil všechny své vítězství až do závěrečné Velké ceny v Brazílii.

Sdílejte na:
Zavřít