Fan-store.cz

Verstappena mladý věk netrápí, chce lámat všechny rekordy

Verstappena mladý věk netrápí, chce lámat všechny rekordy

Až příští neděli odstartuje do Velké ceny Austrálie, stane se Max Verstappen nejmladším závodníkem v historii Formule 1. To je ale pouze maličký rekord oproti těm, kterých chce v budoucnu dosáhnout.

V den startu do prvního závodu letošní sezóny bude holandskému závodníkovi pouhých 17 let a 166 dní. Z Maxe Verstappena to tak dělá vůbec nejmladšího závodníka v historii Formule 1. Díky novým pravidlům od roku 2016 by se navíc takto mladý jezdec na startovní rošt už nedostal, je tedy velmi pravděpodobné, že Verstappen zůstane už navždy nejmladším pilotem, který do závodu Formule 1 odstartuje.

Když se ho Telegraph zeptal, jestli se trápí tím, že je na startovním roštu nejmladší, měl jasno: „Ne, rozhodně ne. Chci lámat jiné rekordy. Chci získat nejvíce vítězství, nejvíce mistrovských titulů… to je to, na čem skutečně záleží,“ řekl holandský pilot, který bude ve své první sezóně závodit za stáj Toro Rosso.

„Já jsem nikdy nepřemýšlel o tom, v kolika letech budu vyhrávat, mým jediným cílem je zisk mistrovského titulu,“ řekl dále Verstappen, který se ještě před startem do prvního závodu dočkal uznání od slavných jmen.

Druhý Ayrton Senna?

Poradce stáje Red Bull Helmut Marko přirovnává Verstappena k Ayrtonu Sennovi, závodní inženýr Xevi Pujolar zase tvrdí, že je to nejlepší jezdec, jakého zatím viděl. Holandského závodníka tato srovnání těší, bere je ale s rezervou.

„Nikdy jsem se nesrovnával s nikým jiným, vždy jsem na to byl a budu já sám. Každý máme svůj závodní styl a ten můj je závodní styl Maxe Verstappena. Samozřejmě je vždycky příjemné slyšet slova chvály, ale pro mě to neznamená žádný rozdíl. Nedělá mě to klidnějším, ani z toho nejsem více nervózní. Zkrátka se snažím soustředit sám na sebe,“ dodal mladičký jezdec.

Sdílejte na: