Verstappen zklamán s výsledkem kvalifikace Velké ceny Eifelu

Verstappen zklamán s výsledkem kvalifikace Velké ceny Eifelu

Max Verstappen připustil, že byl zklamaný ztrátou pole position nad Mercedesem při kvalifikaci na Velkou cenu Eifelu poté, co jeho finální pokus zkazila nedotáčivost vozidla.

Jezdec Red Bullu se během kvalifikace ukázal jako skutečná hrozba pro Mercedes a uchazeč o první příčku, když zajel nejrychlejší čas prvním pokusem posledního segmentu kvalifikace.

Ale ze svého poslední jízdy nedokázal nastolit dostatečně rychlé tempo, což umožnilo Valtterimu Bottasovi a Lewisovi Hamiltonovi, aby ho znovu překonali. Verstappen skončil za oběma mercedesy třetí nejrychlejší.

Přestože byl rád, že je Red Bull zase o krůček blíže dominantnímu týmu Mercedes, než se očekávalo. Přiznal, že cítí promarněnou příležitost o pole position.

Ano, byla to zajímavá kvalifikace,“ řekl Verstappen. „Samozřejmě, včera nám nepřálo počasí, proto bylo dnes na trati velmi rušno.

„Celkově si myslím, že poslední segment kvalifikace byl hodně slušný, ale když na tom opravdu záleželo a potřeboval jsem zajet výherní čas, začal mi vůz nedotáčet. Napomohla tomu přece jenom i zima, která se spojila s nedotáčivostí. Myslím, že to mě stálo trochu času při posledním kole.

Ale celkově si myslím, že se přibližujeme Mercedesu, což je podle mě velmi pozitivní. Takže svým způsobem jsem trochu zklamaný. Čekal jsem trochu víc, ale je to tak, jak to je. Myslím, že celkově můžu být šťastný s třetím místem.

V reakci na to, jak se auto chovalo během kvalifikace, Verstappen řekl, že se nedotáčivost zhoršovala, čím déle v kvalifikaci byl.

Nemám rád nedotáčivost, ale také studenou trať, když se to smísí se studenými pneumatikami, to se prostě na výkonu podepíše,“ řekl. „Zpočátku to bylo v pořádku, ale pak se to rychlým tempem zhoršovalo.

Když je vůz nedotáčivý, nedokážete zatáčku projet v takové rychlosti, v jaké byste chtěli. Musíte k tomu přistupovat jinak, což vás ve finále stojí drahocenné setiny. Ale přesto to byla dobrá kvalifikace, být Mercedesu v patách.

Bottas, který ve svém posledním pokusu ve třetím segmentu kvalifikace nasázel tři fialové sektory, aby získal pole position, řekl, že jeho poslední pokus byl „naprosto dokonalý“.

Je to tak příjemný pocit, když to zvládnete poslední šancí v posledním kole,“ řekl jezdec Mercedesu.

Bylo to to, co jsem potřeboval. Nebudu lhát, bylo to docela složité s tak krátkým tréninkem a za těchto podmínek myslím, že dnes hrálo velkou roli to, jak jsem se staral o své pneumatiky, abych si je příliš nesjel.

Sdílejte na:
Zavřít