Verstappen: Vettel by se měl vrátit do školy!

Verstappen: Vettel by se měl vrátit do školy!

Závěr závodu v Mexiku byl opravdu pikantní a krátce po finiši už se začínají objevovat první názory jednotlivých závodníků. Max Verstappen například poslal Sebastiana Vettela zpátky do školy.

Max Verstappen byl jen pár minut po projetí pod šachovnicovou vlajkou penalizován za zkrácení tratě a z pódiového umístění se propadl až na pátou příčku. Na třetí místo se posunul Sebastian Vettel, kterého pak nizozemský mladík za jeho chování zkritizoval. „Bylo to podobné tomu, co se v první zatáčce stalo Lewisovi a Nicovi. Oba získali výhodu a nebyli za to potrestáni, já jsem udělal to samé a trest jsem dostal,“ zlobil se po závodě v Mexiku jezdec Red Bullu.

„Ani jsem tím žádnou výhodu nezískal. Bylo to směšné,“ řekl dále Verstappen, který se dále vyjádřil k vypjatém závěru završenému penalizací. „Ne, tým si myslel, že bych měl pozici vrátit zpátky, ale ve skutečnosti to nebylo ani jednou potvrzeno. Nechtěl jsem ho zdržovat. Snažil jsem se zkrátka dělat svou práci jak nejlépe to umím.“

Verstappen dále obvinil Vettela z toho, že změnil svou stopu během brzdění. Paradoxní je, že tato věc byla před pár dny novým pravidlem zakázána právě kvůli kontroverzním manévrům Maxe Verstappena. „Už jsem viděl záběry a to, co udělal, je opravdu směšné,“ řekl dále Nizozemec, který se vyjádřil také k Vettelovu nadávání do vysílačky. „A nakonec začne křičet v rádiu. Nevím, kolikrát už použil hrubý jazyk v rádiu. Myslím, že by se měl vrátit do školy, aby se naučil mluvit s lidmi slušně,“ dodal Verstappen s tím, že si se svým německým konkurentem hodlá hodně brzy promluvit osobně.

Sdílejte na:
Zavřít