Verstappen: Starý motor nás limituje, ale jsme silnější

Verstappen: Starý motor nás limituje, ale jsme silnější

Toro Rosso dlouho nevědělo jestli letos bude moci závodit kvůli chybějící dohodě o dodávkách motorů. Nakonec však došlo k dohodě s Ferrari a Verstappen věří, že se tým i přes pozdní výměnu tak zásadní komponenty dokáže v následující sezóně zlepšit.

Tým sídlící v italské Faenze musel v zimní přestávce usilovně pracovat, protože při přípravy nového vozu dostaly v důsledku podzimních spekulací o odchodu z F1 zásadní manko. STR11 je však i přesto připravený ke crash testům a nejmladší jezdec ve startovním poli Max Verstappen věří, že připravený monopost je vysoce kvalitní: „Věřím, že v našem výkonu na kolo se můžeme zlepšit o osm desetin až o sekundu, což je samozřejmě velké množství času. 

„I přes naše zlepšení si však netroufám odhadovat na co to bude stačit. Naším problémem je, že budeme závodit pouze s loňskou pohonnou jednotkou, zatímco soupeři mají pro letošek úplně nové, což pro ně zákonitě bude znamenat určitou výhodu. Musíme počkat, jak se to projeví na trati. Tým připravil několik vychytávek a myslím, že i se starým motorem můžeme udělat větší krok kupředu než většina ostatních týmů,“ popisuje Verstappen své obavy.

„Změna dodavatele motorů se určitě na našem výkonu projeví, ale pro mě se nic zásadního nemění. Jako pilot máte spoustu jiných věcí, se kterými se musíte naučit v nové sezóně žít, a pohonná jednotka vás příliš netrápí. Důležitější jsou změny v aerodynamice. Myslím, že naše auto bude stabilnější v rychlejších zatáčkách a v těch ostrých to naopak budeme mít trochu těžší,“ přibližuje Nizozemec vlastnosti vozu.

„Letos naštěstí pro nás nedošlo k větším změnám pravidel a monoposty se moc nezmění. Díky tomu by se naše kratší doba vývoje neměla na výsledcích tolik projevit. Vizuálně bude formule vypadat trošku jinak, protože došlo k úpravám nosu a jiných aerodynamických prvků, ale zásadní revoluce se nekoná. Hlavní změnou pro nás je motor,“ tvrdí držitel dvou čtvrtých míst z loňské sezóny. 

Sdílejte na:
Zavřít