Verstappen se do top týmu nežene

Verstappen se do top týmu nežene

Ve svých zápiscích o něm mají dost informací u Ferrari i Mercedesu. Je jen otázkou času, kdy se Max Verstappen stane součástí některého z top týmů. Zatím se ale nikam nežene.

Osmnáctiletý talent vstoupil do Formule 1 v letošní sezoně a okamžitě si získal mnoho fanoušků a obdivovatelů. Ve voze Toro Rosso dokáže pravidelně bojovat o mistrovské body, jeho maximem jsou dvě čtvrtá místa. Není divu, že dva závody před koncem ročníku je v šampionátu se 47 body na desáté pozici.

Výkonnostně překvapil tak moc, že o něm v budoucnu uvažují i u Ferrari nebo Mercedesu. Logický by byl také přesun do stáje Red Bull, pod kterou Verstappen závodně dospěl. Sám Nizozemec nechce nic uspěchat. Se svou rolí v italském týmu je spokojený. „Nikam nespěchám. Pochopitelně, pokud máte dvě čtvrtá místa a jste tak blízko stupňům vítězů, chcete být na nich,“ uvedl Verstappen.

„Ale stále je tu spoustu věcí, které se mohu naučit a jsem šťastný, kde jsem právě teď. Doufám, že za pár let už budu bojovat o vítězství. Věřím, že si to přejí všichni,“ uvedl mladičký Max, který se podle vlastních slov v první sezoně zlepšil ve všech závodních dovednostech. „Myslím, že jsem se během tohoto roku zlepšil ve všech oblastech. I díky tomu, že jsem v nižší kategorii závodil jen jeden rok. Obecně jsem s celou sezonou velmi spokojený,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít