Verstappen nechtěl týmovou režii, Kvjat říká, že žádná ani nebyla

Verstappen nechtěl týmovou režii, Kvjat říká, že žádná ani nebyla

V Singapuru jsme viděli něco, co jsme neviděli dlouho předtím. Daniil Kvyat nabral druhý dech, získal čtyři body a pořádně potrápil Maxe Verstappena z Red Bullu.

Minulý rok byl podobně zaseknutý za Verstappenem tehdejší týmový kolega Sainz, mladý závodník ho odmítl před sebe pustit. Požadoval od Kvyata něco, co sám nebyl ochoten udělat?

Verstappen řekl: „Ne, měl jsem ho předjet sám. Kvyatova obrana byla dobrá, bojoval o svou pozici.“

Těsně předtím, než Verstappen vzdal boj na trati a pokusil se o undercut, jsme mohli ve vysílačce slyšet jak Max křičí „No tak, chlape“. „Ztrácely jsme hodně času a po takovém špatném startu jste trochu zklamaný,“ říká jezdec Red Bullu.

K tomu, zda mu tým nařídil, aby před sebe Verstappena pustil, se vyjádřil i Kvyat. „Vůbec ne. Myslím, že jste viděli jak jsem se pokoušel předjet Pereze, bylo velmi těžké předjet ho, protože výhoda rychlosti na rovince je masivní.“

Verstappen neuspěl ani s undercut-em, nakonec se před Kvyata dostal po jeho jezdecké chybě. „Snažil jsem o manévr, při kterém budu brzdit opravdu pozdě a vyjel jsem mimo trať všemi čtyřmi koly. Předjel ho také Max, musel jsem ho nechat jít za Pereze, jinak bych dostal 10-sekundovou penalizaci,“ vysvětluje Kvyat.

Opravdu to vypadalo, že se Kvyat konečně probral a po jeho katastrofální formě v prostřední části sezóny mu svítá na lepší časy. „Dnešní závod jsem si užil.“

Sdílejte na:
Zavřít