Verstappen má co zlepšovat, hlavně v kvalifikacích, říká Horner

Verstappen má co zlepšovat, hlavně v kvalifikacích, říká Horner

Šéf Red Bullu si na počínání svého jezdeckého dua v posledních závodech nemůže stěžovat. Zároveň si ale uvědomuje, že v případě mladičkého Maxe Verstappena může dojít ke zlepšení, zejména během sobotních kvalifikací.

Při pohledu na výkonnost mladičkého Holanďana a stájového kolegy Daniela Ricciarda neuvidíme příliš mnoho rozdílů. Šéf Red Bullu Christian Horner odmítá komentovat to, že by jeden či druhý měli své slabé a silné stránky. „Max byl během posledních dvou tří závodů velmi silný a také dokázal skvěle pracovat s pneumatikami,“ řekl Horner.

„Je pod velkým tlakem, ale nevyvedlo jej to z míry. Stále před sebou má nějakou práci a může se zlepšovat, zejména v kvalifikacích. V tomto ohledu je Daniel na vrcholu a jen těžko mu může někdo konkurovat. Je skvělé mít dva takto vyrovnané závodníky, kteří se motivují navzájem,“ řekl dále šéf rakouské stáje.

Když se novináři Hornera zeptali, jestli měl Max před domácím publikem týmu šanci na zisk vítězství, příliš dlouho neváhal. „Pouze v případě, že by kolize obou Mercedesů měla fatálnější následky. Za běžného tempa jsme je porazit nemohli, byli příliš rychlí. Na Ferrari jsme však během závodu měli navrch a to je pro nás dobrá zpráva. Byla to skvělá domácí velká cena pro celý tým, který mohl sledovat, jak náš vůz vede závod a bojuje o stupně vítězů,“ dodal Horner.

Sdílejte na:
Zavřít