Verstappen je jako Schumacher, jednou bude šampionem, věří Marko

Verstappen je jako Schumacher, jednou bude šampionem, věří Marko

Šéf programu Red Bullu pro výchovu mladých jezdců Helmut Marko nechápe kritiku, která se v posledních týdnech snesla na hlavu Maxe Verstappena. Mladý Nizozemec je podle Marka jedním z budoucích šampionů a někteří lidé okolo Formule 1 mu prý jeho talent pouze závidí.

Verstappena vyzývali zejména po VC Belgie celé řady současných i bývalých jezdců a dalších lidí z okolí Formule 1, aby razantně změnil svůj jezdecký styl a ubral na agresivitě. V opačném případě podle nich klenot Red Bullu v blízké době způsobí nehodu se závažnými důsledky. Tato kritika však podle Marka není spravedlivá.

„Max je úplně jiná liga než většina pilotů. Má rysy budoucího šampiona a pracuje na sobě, tak aby své předpoklady naplnil. K tomu je potřeba nejen pečlivá příprava, ale také závodění se stoprocentním zápalem. Někoho zřejmě překvapuje, že když se chcete stát šampionem, tak musíte také předjíždět a bránit svou pozici,“ diví se Marko.

„Pokud by Max udělal něco opravdu špatného, tak by ho komisaři potrestali. Je to podobné jako když se ve Formuli 1 objevil Michael Schumacher. Pamatuji si na závod na Hockenheimringu, kde mezi ním a Ayrtonem Sennou málem došlo na pěstní souboj. Senna byl v té době hvězdou Formule 1 a nemohl pochopit, že si na něj dovoluje nováček,“ vzpomíná Marko na začátky nejúspěšnějšího pilota všech dob.

Sdílejte na:
Zavřít