Vergne: Alonso zabránil velké kolizi

Vergne: Alonso zabránil velké kolizi

Pilot stáje Toro Rosso Jean-Éric Vergne dal za pravdu komisařům, kteří nepotrestali Fernanda Alonsa za jeho manévr po vyjetí z boxů během Velké ceny Abú Dhabí. Podle Francouze díky tomu zabránil i možné kolizi.

Po zastávce u svých mechaniků se snažil Fernando Alonso z dané situace vytěžit absolutní maximum a velmi svižně se vrátil na závodní dráhu, s čím zřejmě tolik nepočítal Jean-Éric Vergne, protože mezi ním a španělským pilotem v jednu chvíli nebylo příliš mnoho místa.

Pilot Ferrari se se svým vozem dostal mimo trať a velmi tvrdě přejel obrubník lemující trať, podle některých zdrojů čelil v té době přetížení 25G!

Po závodě byl šampión z let 2005 a 2006 vyšetřován za to, zda-li tímto manévrem nezískal nějakou výhodu, Španěl se ale nechal slyšet, že v dané situaci prostě neměl na vybranou.

Jean-Éric Vergne s jezdcem Ferrari souhlasil.

„Byl to závodní incident a pokud by se Fernando takto nezachoval, mohlo dojít k opravdu velké nehodě,“ myslí si francouzský závodník.

„Odehrálo se to všechno v obrovské rychlosti, takže jeho počínání bylo správné. Pokud by to neudělal, mohli jsme oba čelit opravdu velkým nepříjemnostem, takže si myslím, že i komisaři udělali správné rozhodnutí, když se rozhodli jej nepotrestat,“ dodal Vergne, který přiznal, že při tomto incidentu Alonsa vůbec neviděl.

Sdílejte na:
Zavřít