Velké ceny v Německu se v letošní sezóně nedočkáme

Velké ceny v Německu se v letošní sezóně nedočkáme

Šéf okruhu v Hockenheimu vzdal boj o pořádání velké ceny na území Německa. Jednání s Berniem Ecclestonem byla neúspěšná a obě strany nedospěly k dohodě.

Šéf okruhu Georg Seiler v úterním rozhovoru pro deník Bild potvrdil, že vzdává naději na konání letošní velké ceny vozů Formule 1 v Německu. Budoucnost závodu byla nejistá již několik měsíců, Bernie Ecclestone ale dával určité naděje, že by se Velká cena Německa mohla v kalendáři udržet.

„Již nedoufáme, že by se zde mohl konat závod Formule 1,“ řekl Seiler pro deník Bild. „Udělali jsme vše, co bylo možné, abychom uspokojili zdejší fanoušky. Čas již vypršel a závod se konat nebude. V opačném případě by tu mohlo být i riziko, že by se to mohlo odrazit na kvalitě,“ řekl dále.

Závod na německé půdě se měl původně konat na okruhu Nürburgring 19. července, ale jednání s novými vlastníky okruhu se zhroutila už během zimní přestávky. Ecclestone přislíbil dohodu s pořadateli na Hockenheimu, ale vyjednávání k ničemu nevedla. Promotér šampionátu tak musí informovat Mezinárodní automobilovou federaci, že se závod neuskuteční, aby byl zrušen i formálně.

Sdílejte na: