Ve třetím testu v Jerezu nejrychlejší Nasr

Ve třetím testu v Jerezu nejrychlejší Nasr

Nováček Felipe Nasr v Sauber byl na čele tabulky při třetím tréninku v Jerezu, kde bylo většinu dne mokro. McLaren byl donucen skončit dříve, zatímco Lotus i Mercedes měli problémy.

Po dvou dnech Ferrari na čele to byl Felipe Nasr se Sauberem C32, který se usadil na čele tabulky. Ale italský tým nebyl moc daleko s Kimi Räikkönenem na druhém místě.

Brazilský nováček ovládl tabulku s časem 1:21.545 na měkkých pneumatikách Pirelli, čímž odsunul Fina na středně tvrdých pneumatikách na druhé místo. Fin byl ale nejrychlejší během dopolední části na mokru.

Nasr se přes den stále zlepšoval a udával tempo. Pro švýcarský tým to byl výborný den, krom nejrychlejšího času odjel také slušných 108 kol včetně dlouhých stintů.

Räikkönen odjel 92 kol při své premiéře v novém Ferrari. Co se týče nejrychlejšího času, na tvrdší směsi pneumatik byl pouze o dvě desetiny pomalejší než Nasr. Nico Rosberg, Felipe Massa a Pastor Maldonado doplnili prvních pět příček.

Rosberg byl opět nejpilnějším pilotem na trati, když odkroužil 151 kol, ale Mercedesu se po včerejších trablech potíže nevyhnuly ani dnes – Němec zastavil na trati a způsobil vyvěšení červených vlajek po obědě. Tým později potvrdil, že se mu vypnul motor, ale o chvíli později byl opět na trati.

Venezuelan Maldonado zvládl odjet 96 kol, ale do dne odstartoval později kvůli problémům s telemetrií. Způsobil také vyvěšení červených vlajek na konci dne, kdy pouze pár minut před koncem zůstal stát na trati; test tak byl ukončen předčasně.

McLaren se opět trápil a musel skončit předčasně. Fernando Alonso, který byl dnes opět v kokpitu, utrpěl ztrátou tlaku chladící vody. Španěl však stále zvládl odjet 32 kol, což je téměř trojnásobek toho, co tým zvládl odjet v předchozích dvou dnech dohromady.

Před Alonsem, který byl v tabulce poslední, byl Daniel Ricciardo, který odjel 48 kol se ztrátou přes dvě sekundy na prvního Nasra. Na šestém před nimi byl Carlos Sainz se 136 koly, který v Toro Rosso měl celkem bezproblémový den.

1. Felipe Nasr Sauber 1:21.545 108 kol
2. Kimi Räikkönen Ferrari 1:21.750 92 kol
3. Nico Rosberg Mercedes 1:21.982 151 kol
4. Felipe Massa Williams 1:22.276 71 kol
5. Pastor Maldonado Lotus 1:22.713 96 kol
6. Carlos Sainz Jr. Toro Rosso 1:23.187 136 kol
7. Daniel Ricciardo Red Bull 1:23.901 48 kol
8. Fernando Alonso McLaren 1:35.553 32 kol
Sdílejte na:
Zavřít