VC Německa oficiálně zrušena

VC Německa oficiálně zrušena

Velká cena Německa 2015 byla oficiálně stažena z letošního kalendáře Formule 1 po rozhodnutí učiněném na pátečním setkání rady světového motosportu (World Motor Sport Council).

Závody na německých tratích byly součástí kalendáře Formule 1 už od roku 1950. V kalendáři se neobjevila pouze v roce 1955 a v některých letech se jela pod názvem „Velká cena Evropy“. Většinou se jezdilo na Nürburgringu nebo na Hockenheimu. Jedinou výjimku tvoří sezona 1959, kdy se jelo na dálničním okruhu AVUS.

K rozhodnutí o zrušení závodu v Německu byla letos FIA donucena poté, co se zástupci Hockenheimu i Nürburgringu vzdali možnosti závod zorganizovat. Hockenheim odmítl z časových důvodů a Nürburgring z finančních.

„Velká cena Německa byla zrušena, protože držitel komerčních práv a promotér se neshodli na dohodě,“ potvrdilo prohlášení.

Tato změna znamená, že mezi závody ve Velké Británii a Maďarsku bude nyní třítýdenní přestávka.

Například šéf týmu Lotus Federico Gastaldi řekl, že nejen pro Německé fanoušky jsou to smutné zprávy, ale doufá, že závod bude zpět příští rok.

„Jsem si jist, že závod bude zpět v roce 2016,“ řekl. „Je to samozřejmě velká škoda pro všechny, především pro německé fanoušky, kteří chtěli přijít a vidět Formuli 1, ale takové věci se někdy v komerčním světě prostě stávají.“

„My jako tým nyní víme, že bude pouze devatenáct závodů. Dvacet závodů bylo hodně, takže stejně před námi máme docela dlouhou sezonu i bez Německa.“

Sdílejte na:
Zavřít