VC Itálie: Ferrari obsadilo první řadu

VC Itálie: Ferrari obsadilo první řadu

Navzdory rozpačitému začátku víkendu v Miláně to Ferrari dokázalo. Po 18 letech stojí na Monze oba vozy v první řade.

 

 

Q1

Na trati bylo na začátku kvalifikace pořádně husto, každý chtěl stihnout slušný čas před případným deštěm. První, kterému se to podařilo, byl Hartley.

Šest minut před koncem měli na kontě čas všichni kromě Ricciarda, který právě v té době na trať vyjel. Připsal si čtvrtý nejrychlejší čas.

O Q2 to byl souboj Sauberu, Toro Rosso, Williamsu a Vandoorna s Hulkenbergem. Ericsson měl dobrý první sektor, ale zbytek tratě pokazil a následně ho z postupové pozice odsunul Stroll, dostatečně na postup do Q2 se dokázal zlepšit i Sirotkin a tak nakonec v Q1 uvízli překvapivě Perez a Leclerc. Dále nepostoupili Vandoorne, Ericsson a Hartley.

Dvanáctého Gaslyho a osmnáctého Hartleyho dělila pouze jedna desetina sekundy.

Q2

První na trati byl Magnussen, ve Variante della Rogia nezvládl výjezd ze šikany a dostal se do písku. Tři minuty před koncem mělo čas jen 11 jezdců. Neočekávalo se, že by vyjeli Hülkenberg nebo Ricciardo, ale žádný čas neměli ani jezdci Williamsu.

Na trať se Sirotkin a Stroll vydali až dvě a půl minuty před koncem Q2. Williams tedy šel na jeden pokus, o postup se pokoušel i jedenáctý Alonso. V ohrožení byli jezdci Haas a Gasly.

Nakonec vypadli Magnussen, jehož vytlačil z trati Alonso v sekci zatáček Rettifilo a pokazil pokus jemu i sobě, Sirotkin a Hülkenberg s Ricciardem. Dvojice s motorem Renault neměla měřený čas. Do Q3 tedy poprvé v sezoně postoupil zásluhou Strolla Williams a to hned z osmého místa.

Q3

Při první sérii jízd vyjeli jezdci v pořadí Vettel-Räikkönen-Hamilton, co se týče rychlosti umístili se přesně naopak do téměř jedné desetiny. Nejlepším ze zbytku byl šestý Sainz, Stroll jel stejně jako v Q2, na jednu jízdu.

V prvním sektoru zrychlili jezdci Ferrari, Hamilton ne, ale i tak byl nejrychlejší. Na druhém mezičase byl nejlepší Hamilton, po něm Räikkönen, po něm Vettel. Hamilton se zlepšil, ale nestačilo to na Vettela a už vůbec ne na Räikkönena. Ferrari bude tak poprvé od VC Monaka 2017 stát v první řadě. I tehdy stál na pole position Räikkönen.

Na čtvrtém místě skončil Valtteri Bottas před Vesrtappenem, Red Bull si je vědom, že na více tento víkend neměl. Nejlepší ze zbytku světa byl Grosjean, třetí řada je pro Francouze výborným výsledkem vzhledem k situaci, v níž se nachází.

Čtvrtá řada patří Sainzovi s Oconem a devátý Gasly. Stroll v Q3 nejpomalejší, ale i tak výborný výsledek pro Williams.

Sdílejte na:
Zavřít