VC Abú Zabí: Ve druhém tréninku red bully těsně překonal Bottas

VC Abú Zabí: Ve druhém tréninku red bully těsně překonal Bottas

Druhý páteční trénink, který se již jel za umělého osvětlení, vyhrál Valtteri Bottas. Fin narušil nadvládu Red Bullu a s náskokem necelé půl desetiny pokořil Maxe Verstappena, který se nejrychlejším časem mohl chlubit v prvním tréninku.

Valtteri Bottas byl nejrychlejším už po první sérii jízd na ultraměkké směsi pneumatik. Pak ale své jezdce na hypersoftech vyslalo na dráhu Ferrari a Fin znovu klesl.

Když ale také on přezul na růžově značené obutí, zajel čas 1:37.236, který už do konce tréninku nikdo nepřekonal.

Dobré kolo měl rozjeté týmový kolega Lewis Hamilton, pětinásobný šampion ale ztratil čas v posledním sektoru, na Bottase mu tak nakonec chybělo 0,207 sekundy.

Mezi mercedesy se postupně vmáčkli oba piloti Red Bullu. Max Verstappen, stěžující si na nedostatečný výkon z akumulátoru, zajel nejprve čas 1:37.288, ten následně ještě o 0,008 sekundy vylepšil. Na Bottase ale nestačil. Ricciardo ztratil necelé dvě desetiny a skončil třetí.

Jezdci Ferrari byli znovu nejpomalejšími z vedoucí šestice. Kimimu Räikkönenovi patřila pátá, Sebastianu Vettelovi šestá pozice. Situace byla ale o poznání vyrovnanější než v prvním tréninku, celá šestka se totiž vešla do jedné třetiny sekundy.

První desítku doplnili sedmý Romain Grosjean, osmý Nico Hülkenberg, devátý Kevin Magnussen a desátý Esteban Ocon.

23. listopadu 2018

Sdílejte na:
Zavřít