Vandoorne chce s McLarenem do Formule 1 už v příští sezoně

Vandoorne chce s McLarenem do Formule 1 už v příští sezoně

Cílem Stoffela Vandoorna je získat závodní sedačku s týmem McLaren už v příštím ročníku Formule 1. Belgický závodník debutoval už v letošní sezoně, když nahradil Fernanda Alonsa.

Rezervní pilot stáje McLaren přiznává, že s největší pravděpodobností bude v závěru letošního ročníku bojovat o závodní sedačku v britském týmu s Jensonem Buttonem. Belgičan Vandoorne úspěšně debutoval ve Formuli 1 již v dubnu, kdy nahradil Fernanda Alonsa během Velké ceny Bahrajnu. Tam si při své premiéře dojel pro jeden mistrovský bod za desáté místo.

Hlavním cílem tohoto pilota je nyní zisk závodní sedačky ve Formuli 1 na plný úvazek, nejlépe v týmu McLaren. „Jenson je stále skvělý, je to mistr světa a snad každý ví, že spolu budeme bojovat o závodní sedačku pro příští rok,“ řekl Stoffel Vandoorne v rozhovoru pro Sky Sports.

„Rozhodně se budu maximálně snažit, abych závodní sedačku získal, ale stále není nic rozhodnuto. Pomoci by mi mohlo i to, že hned při své premiéře v Bahrajnu jsem získal mistrovský bod,“ myslí si belgický pilot. „Byla to skvělá příležitost, při které jsem se mohl ukázat a nyní je jen na mně, abych našel cestu dovnitř tohoto světa,“ dodal Vandoorne.

McLaren by měl o svém jezdeckém složení pro rok 2017 rozhodnout nejdříve v září, předseda Ron Dennis však nevylučuje, že k definitivnímu oznámení jezdců pro příští sezonu dojde ještě později.

Sdílejte na:
Zavřít