Van der Garde vyhrál soud, stáj Sauber se odvolala

Van der Garde vyhrál soud, stáj Sauber se odvolala

Soud dal za pravdu holandskému závodníkovi Giedu Van der Gardemu, který podle posledního rozhodnutí má nárok na závodní sedačku u stáje Sauber.

Spor o závodní sedačku u stáje Sauber začal už dříve. Giedo Van der Garde má totiž podle svých slov platnou smlouvu pro rok 2015, tým s ním ale nepočítal a angažoval Marcuse Ericssona a Felipe Nasra. Holandský závodník se ale nevzdal a celá věc skončila u soudu v Austrálii. Ten dal nyní za pravdu Van der Gardemu, který podle něj má právo za Sauber letos závodit. Tým se proti rozhodnutí ihned odvolal.

„Jsme zklamaní, takové rozhodnutí jsme rozhodně nečekali,“ zní oficiální stanovisko Sauberu, který nyní musí čekat na výsledek odvolacího řízení. To bylo naplánováno na středu v 15:15 australského času, vykonavatelé by ale neměli dostatek času na poznání celého případu, takže se termín posunul na čtvrteční ráno.

Giedo Van der Garde tvrdí, že od minulého roku působil v týmu Sauber jako rezervní jezdec s výhledem na posun na startovní rošt v roce 2015. Smlouvu měl podepsat v červnu. O to větší pak bylo překvapení, když švýcarský tým postupně oznámil angažování Marcuse Ericssona a Felipe Nasra. Za oběma jezdci stojí také významní sponzoři.

Celé jednání se neslo v tématu bezpečnosti. Jediným pádným argumentem právníka Sauberu bylo to, že angažování jezdce, který nemá s novým vozem žádné zkušenosti, je příliš nebezpečné a v nejhorším případě může přivodit smrt jezdci i někomu jinému. Právník ale nebyl dostatečně informovaný, několikrát řekl, že první trénink se koná už ve čtvrtek, samotný Giedo Van der Garde jej nakonec musel opravit.

Sauber musí o jménech jezdců, kteří pro tým budou závodit ve Velké ceně Austrálie, informovat do čtvrtečního odpoledne. Situace kolem švýcarského týmu se tak pořádně zamotává.

Sdílejte na:
Zavřít