Van der Garde blízko závodní sedačce u Sauberu

Van der Garde blízko závodní sedačce u Sauberu

Podle neoficiálních informací je devětadvacetiletý Nizozemec blízko k angažmá u Sauberu pro rok 2015.

Současný třetí jezdec Sauberu a bývalý pilot týmu Caterham je podle dánských médií blízko k postupu na pozici závodního jezdce u švýcarského týmu Sauber pro sezonu 2015. 

Sauber je dlouhodobě ve špatné finanční situaci. Loňský bankrot odvrátil za pět minut dvanáct příchod ruských investorů, kteří chtěli do závodní sedačky posadit mladíka Sirotkina. Jeho angažování je však nyní nepravděpodobné, stejně jako příchod nadějné závodnice Simony de Silvestrové.

Za van der Gardem stojí velice silní sponzoři, což by mohlo týmu v nelehkém období velmi pomoci. Jeho kolegou by byl pravděpodobně Mexičan Esteban Gutiérrez, jenž by s týmem pokračoval svou třetí sezonu. Současný druhý pilot Sauberu, Adrian Sutil, by měl o svou závodní sedačku přijít, i když to on sám dementuje: „Pro příští rok mám ve formuli 1 sedačku. O své místo se nebojím.“ Tvrdí německý závodník.

Giedo van der Garde má za sebou jednu sezonu ve formuli 1, během které nezískal ani jeden bod, avšak dařilo se mu pravidelně porážet zkušenějšího francouzského kolegu Charlese Pica.

Sdílejte na:
Zavřít