Váhání McLarenu o jezdeckém složení je trapné, zlobí se fanoušci

Váhání McLarenu o jezdeckém složení je trapné, zlobí se fanoušci

Neschopnost stáje McLaren rozhodnout o jezdeckém složení pro nadcházející sezonu označují fanoušci i novináři za trapnou situaci.

Ve čtvrtek stáj z Wokingu uspořádala schůzi, na které se mělo rozhodnout o jezdeckém složení týmu pro příští rok. Možných variant je hned několik, odejít by mohl Kevin Magnussen nebo Jenson Button, ale stáj mohou opustit klidně oba.

Oba jezdci, kteří reprezentovali stáj McLaren v letošní sezoně, tak nemají nic jisté a stále musí čekat na rozhodnutí týmu. Je totiž na 99 % jisté, že jeden z nich bude muset britskou stáj opustit, protože tým angažuje dvojnásobného mistra světa Fernanda Alonsa.

Fanoušci týmu už se začínají bouřit. Pokud by se totiž McLaren rozhodl angažovat Fernanda Alonsa vedle mladého Kevina Magnussena, byl by to pro šampióna z roku 2009 Jensona Buttona rozhodně neuctivý konec jeho patnáctileté kariéry ve formuli 1.

Jeden ze zdrojů blízkých týmu prozradil pro Daily Express, že nekonečným rozvažováním nad jezdeckým složením ztrácí respekt Ron Dennis i celý McLaren. „Ron kvůli dlouhému rozvažování o jezdeckém složení ztratil už hodně respektu. Pokud se rozhodne neangažovat Jensona (Buttona), postará se tak o jeho neuctivý konec ve formuli 1. Když ale neprodlouží partnerství s Magnussenem, sebere mu takřka všechny šance na závodní sedačku pro příští rok,“ uvádí zdroj.

„Kdyby McLaren oznámil jezdecké složení před dvěma měsíci, měl by ještě čas na jednání s týmy jako Force India, Toro Rosso nebo Sauber. Ani jedna z těchto závodních sedaček už není volná.“

Sdílejte na:
Zavřít