V zimě jsme pracovali poctivě, tvrdí u Lotusu

V zimě jsme pracovali poctivě, tvrdí u Lotusu

Stáj Lotus míří do Austrálie jako jedna z mála beze změn v jezdeckém složení, i v letošním ročníku bude barvy černozlatého týmu reprezentovat Fin Kimi Räikkönen a francouzský jezdec Romain Grosjean. Jaké jsou očekávání této stáje před nadcházející sezónou?

Kimi Räikkänen, Lotus (Kvalifikace 2012 – 18. místo, závod 2012 – 7. místo)
Austrálie je hezké místo, přestože cesta z Evropy je dlouhá. Sám okruh není ten nejtěžší v kalendáři. Bylo skvělé, že jsem získal bod hned poprvé, co jsem v Albert Parku startoval, stupně vítězů a vyhraný závod v roce 2007 mě udělali šťastným. První závod roku je vždy těžké odhadnout. Počasí může být překvapením a my se také dozvíme, jak jsme na tom v porovnání s ostatními týmy. Rád bych začal tuto sezónu lépe než minulý rok. Přesně nevíme, co očekávat, takže se snažíme dělat vše, co dokážeme; měli bychom mít obstojný start do této sezóny.

Romain Grosjean, Lotus (Kvalifikace 2012 – 3. místo, závod 2012 – nedokončil)
Opravdu se těším na sezónu 2013; zima byla pro nás dobrá a dokázali jsme dost z toho, co jsme chtěli, i když podmínky nebyly vždy jednoduché. Jsme připraveni na Albert Park, je to jeden z mých nejoblíbenějších okruhů, takže se budeme snažit dosáhnout toho nejlepšího. Jaký výsledek dosáhneme v Austrálii? Přemýšlel jsem o tom poměrně dost, ale opravdu nemám odpověď, uvidíme v kvalifikaci. Samozřejmě vždy chceme být na špici; to je cíl a uděláme proto vše.

Eric Boullier, šéf týmu Lotus
Po předsezónním testování si můžeme trochu více důvěřovat. Měli jsme pár technických problémů, ale přesto jsme poctivě pracovali podle našeho plánu. Věříme, že jsme udělali krok vpřed v porovnání s minulým rokem. Věřím, že jsme si z minulého roku udrželi hlavní silnou stránku auta, které bylo velmi šetrné k pneumatikám. Ukázali jsme naši schopnost udržet rychlost na jedno kolo, které je důležité pro dobrou kvalifikaci.

James Allison, technický ředitel týmu Lotus
Po třech sadách testů se cítíte celkem unaveni, protože je to téměř jako tři po sobě jdoucí Velké ceny. Ale přesto se těšíme do Melbourne. Myslím si, že v Jerezu bylo jasné, že je letos bude několik rychlých týmů. Bylo také jasné, že máme potenciál být na špici. Budeme bojovat o stupně vítězů a velmi se těšíme na závod. Dobré by bylo, kdybychom v Albert Parku obsadili první řadu v kvalifikaci a stupně vítězů v závodě. Určitě je to možné.

Sdílejte na:
Zavřít