V našem hledáčku byl i Magnussen, přiznal nově vznikající tým Haas

V našem hledáčku byl i Magnussen, přiznal nově vznikající tým Haas

Vedení nově vznikající stáje Haas přiznalo, že pokud by spolupráci s týmem odmítl Romain Grosjean, počítali by s alternativou v podobě Kevina Magnussena.

Před oficiálním představením jezdeckého složení týmu Haas se hodně spekulovalo o angažování právě Kevina Magnussena. Dánský pilot byl i pro příští rok bez šance na závodění ve svém týmu, protože stáj McLaren budou i v roce 2016 reprezentovat Jenson Button a Fernando Alonso. 

McLaren se navíc rozhodl neprodloužit kontrakt s Magnussenem ani coby rezervním pilotem, jezdec si tak musí hledat nové působiště. Podle posledních informací neměl k zajištění závodní sedačky pro následující sezonu daleko. Gene Haas totiž prozradil, že pokud by Romain Grosjean odmítl roli závodnického lídra v nově vzniklém týmu, oslovil by právě Magnussena.

„Jednali jsme s Magnussenem, který patřil mezi nejvážnější kandidáty,“ přiznal šéf stáje Haas v rozhovoru pro F1.com. „McLaren ho velmi respektoval a pokud by Romain odmítl naši nabídku, jako primární jezdec by u nás působil právě Magnussen,“ dodal.

Stáj Haas se na startovní rošt postaví už následující sezonu. Do závodních sedaček usednou již zmiňovaný Romain Grosjean a Esteban Gutiérrez, kterého tým oficiálně potvrdil před několika málo dny. Nově vzniklý tým bude závodit s pohonnými jednotkami Ferrari. 

Sdílejte na:
Zavřít