U McLarenu se nedokáží shodnout, jestli byl trest pro Péreze oprávněný

U McLarenu se nedokáží shodnout, jestli byl trest pro Péreze oprávněný

Ani vedení stáje McLaren se nedokáže jednoznačně shodnout na tom, jestli byl trest pro Sergia Péreze za incident s Romainem Grosjeanem oprávněný.

Závodník, který u McLarenu působí svou první sezónu, byl v průběhu závodu na belgickém okruhu Spa potrestán za vytlačení soupeře mimo trať, konkrétně se jednalo o Romaina Grosjeana s Lotusem.

Šéf stáje McLaren Martin Whitmarsh se domníval, že to bylo příliš přísné rozhodnutí komisařů. „Checo je při podobných soubojích velmi podrobně sledován, nemyslím si, že tohle bylo ze strany vedení závodu správné rozhodnutí,“ nechal se citovat.

Zatímco Whitmarsh se s trestem průjezd boxovou uličkou pro Péreze nemohl smířit, sportovní ředitel McLarenu Sam Michael to považoval za rozumné vyvrcholení celého incidentu.

„Sergio se v daném momentě nezachoval nejlépe a proto musel počítat s trestem,“ řekl.

Pérez dokončil čtyřiačtyřicet kol dlouhý závod na nebodované jedenácté pozici, mimo body skončil z prvních 11 závodů již šestkrát.

To stájovému kolegovi se v Belgii vedlo mnohem lépe, již sobotní kvalifikace skončila pro Jensona Buttona úspěšně a britský závodník se tak radoval z progrese, v nedělním závodě pak šampión z roku 2009 obsadil šesté místo a v šampionátu jezdců si drží devátou pozici.

Sdílejte na:
Zavřít