U Ferrari nechápou, proč ostatní vědí o jejich druhé baterii

U Ferrari nechápou, proč ostatní vědí o jejich druhé baterii

Šéf týmu Ferrari Maurizio Arrivabene řekl, že je zaskočený tím, že unikla informace ohledně druhého senzoru FIA, který byl nasazený na pohonnou jednotku Ferrari.

Arrivabene pro německou stanici RTL potvrdil existenci druhého senzoru, který byl přidaný na pohonnou jednotku Ferrari. FIA tak může monitorovat výkon motoru Ferrari a ostatní funkce.

“Naše baterie je celkem komplexní zařízení,” řekl Arrivabene. 

“Souhlasili jsme s žádostí od FIA na společné spolupráci. Oni zkrátka dělají svojí práci a přidali druhý senzor. Nicméně to nemá žádný vliv na výkon našeho vozu. 

“Přesto mě ale znepokojuje, že ostatní vědí o druhém senzoru. Jak jsem řekl, naše baterie je komplexní zařízení, ale zároveň duševní vlastnictví Ferrari.

“Doufám, že když ostatní vědí o druhém senzoru, tak nevědí o našich dalších projektech. To už by mohlo být vážné.”

Přidání druhého senzoru mohlo být možným vysvětlením, proč Ferrari najednou ztrácí na tým Mercedes. Nicméně Arrivabene popřel, že by Ferrari ztratilo na rovinkách výkon.

“To není pravda. Máme data a můžeme to dokázat.”

“Na rovinkách jsme byli v Singapuru jednoznačně napřed. V Rusku to bylo přibližně jako Mercedes. Problém je, že ztrácíme v pomalých zatáčkách.”

Arrivabene tak dodává, že druhý senzor zkrátka nemá na momentální výkonnostní propad vliv.

I Sebastian Vettel nevěří, že by senzor něco změnil. 

“Ne, nemyslím si to. Jezdíme stále naplno. Samozřejmě jsme v Rusku nebyli konkurenceschopní. Ale myslím si, že ztrácíme spíše v zatáčkách, než na rovinkách.”

Sdílejte na:
Zavřít