Týmy F1 zvažují dopis britské premiérce kvůli Brexitu

Týmy F1 zvažují dopis britské premiérce kvůli Brexitu

Odchod Velké Británie z Evropské unie bude mít na fungování Formule 1 vliv. Většina účastnících se týmů totiž sídlí na britských ostrovech.

Tři týmy Formule 1 se dohodly spolu s britskou vedoucí motoristickou organizací, že zašlou společný dopis britské premiérce Therese Mayové kvůli současné situaci okolo Brexitu.

Návrh Mayové ohledně vystoupení Velké Británie z Evropské unie tento týden neprošel přes dolní komoru britského parlamentu, přičemž se mluví o tom, že se jedná o jeden z největších zamítnutých návrhů ve Spojeném království od 1. světové války.

Pokud nebude vyjednána nová dohoda, může se stát, že Británie 29. března opustí EU „natvrdo“, což by mimo jiné například znamenalo chybějící celní či obchodní dohody s členskými státy.

Taková situace by mohla znamenat nemalé problémy pro Formuli 1, která má na období od poloviny května do začátků září naplánovaných devět evropských velkých cen.

Nepříjemnosti by se přímo týkaly také týmů. Mercedes, Red Bull, Renault, McLaren, Force India a Williams sídlí ve Velké Británii, částečně ve Spojeném království operuje také Haas.

Zároveň platí, že 45 z dosavadních 61 konstruktérských titulů získaly v Británii sídlící týmy. Všechny ostatní jsou přitom zásluhou Ferrari.

David Richards, šéf organizace Motorsport UK, řekl: „Něco, na co bychom měli být hrdí, jsou ty přední týmy F1 a mistrovské tituly, které tu máme. A my jim teď budeme ztěžovat život. Musíme se postarat, aby se to nestalo.“

Mayová by měla v pondělí představit „plán B“, jak s Brexitem naložit.“

Sdílejte na:
Zavřít