Trio nejlepších se testů v Bahrajnu nezúčastní

Trio nejlepších se testů v Bahrajnu nezúčastní

Sebastian Vettel, Fernando Alonso a Kimi Räikkönen jsou jezdci, kteří se nezúčastní nadcházejícího testu nových pneumatik Pirelli v bahrajnském Sakhiru.

Místo jezdců Ferrari Fernanda Alonsa a Kimiho Räikkönena budou nové obutí pro sezónu 2014 testovat Pedro de la Rosa a člen mládežnické akademie italského týmu Jules Bianchi.

Mistrovský tým Red Bull zatím oficiálně nepředstavil své jezdecké složení pro tyto testovací jízdy, zároveň se ale vedení stáje nechalo slyšet, že účast šampióna Sebastiana Vettela je nepravděpodobná.

Oficiálně svou účast na testování potvrdil Red Bull, Mercedes, Ferrari a Toro Rosso, ostatní stáje tuto příležitost odmítly.

Ferrari jako důvod angažování Pedra de la Rosy uvedlo, že chce porovnat výsledky španělského závodníka z tratě v Bahrajnu s tím, co se mu povedlo zajet na začátku tohoto roku na simulátoru. Jules Bianchi dostane v kokpitu vozu stáje z Maranella příležitost hlavně kvůli tomu, aby ukázal pokrok, který se mu při jeho premiérové sezóně ve Formuli 1 podařilo zaznamenat.

Testování nových pneumatik pro nadcházející ročník Formule 1 proběhne od 17. do 19 prosince na okruhu v bahrajnském Sakhiru, podobnými testy chce italská společnost Pirelli zabránit událostem, které se odehrály při letošní Velké ceně Velké Británie, kde hned několika jezdcům pneumatika explodovala.

Na druhou stranu: Od změny složení pneumatik při Velké ceně Maďarska se stal vývoj šampionátu jednoznačnou záležitostí ve prospěch Sebastiana Vettela. Jaká tedy bude ta nejlepší cesta, kterou se Pirelli společně s týmy vydá?

Sdílejte na:
Zavřít