Tři největší karamboly Fernanda Alonsa: Takhle boural během kariéry ve Formuli 1

Tři největší karamboly Fernanda Alonsa: Takhle boural během kariéry ve Formuli 1

I když španělský závodník nepatří mezi pravidelně havarující závodníky, pár nepěkných bouraček už během kariéry ve Formuli 1 zažil. Vybrali jsme jeho tři nejvážnější nehody.

Velká cena Brazílie 2003

Druhý kompletní ročník španělského závodníka ve Formuli 1 začal ošklivou havárii ve třetím podniku sezony v Brazílii. Ve dvousetkilometrové rychlosti narazil Španěl do zbytků vozu Marka Webbera, který ve stejném místě havaroval před ním. Alonso byl naštěstí v pořádku a v sezoně mohl pokračovat. Což bylo jedině dobře. O dva závody později vybojoval před domácím publikem druhé místo a téhož roku v Maďarsku získal své první vítězství.

Velká cena Japonska 2007

Tři závody do konce sezony a boj o mistrovský titul mezi Fernandem Alonsem, Lewisem Hamiltonem a Kimim Räikkönenem vrcholí. Závod na okruhu Fuji je zdramatizován silným deštěm, během kterého se španělský pilot dostává do problémů a následně svůj McLaren rozbije o bariéru. Týmový kolega a hlavní rival Hamilton vítězí, Räikkönen dojíždí třetí. Právě Fin se o pár týdnů později v Brazílii raduje ze zisku prvního mistrovského triumfu.

Velká cena Austrálie 2016

A nejčerstvější incident. Fernando Alonso se během prvního závodu sezony 2016 pokouší o předjetí Estebana Gutiérreze, Španěl ale neodhadne situaci a vráží do vozu svého soupeře. Následně je odmrštěn do bariéry a po sérii kotrmelců končí těsně vedle další bariéry. Jako zázrakem však vylézá z vozu zcela v pořádku, jen lehce v šoku. „První, na co jsem myslel, bylo to, že musím hned z vozu. Moje maminka přece kouká v TV,“ řekl k celému incidentu o pár hodin později Alonso.

Sdílejte na:
Zavřít