Trest pro Hamiltona nic neznamená. Stále může vyhrát, ví Rosberg

Trest pro Hamiltona nic neznamená. Stále může vyhrát, ví Rosberg

Úřadující mistr světa odstartuje kvůli výměně převodovky do následujícího závodu v Číně nejlépe z šesté pozice. To hraje do karet Nicu Rosbergovi, současnému lídrovi šampionátu.

Závodní víkend ještě ani pořádně nezačal a Lewis Hamilton se dozvěděl nepříjemnou novinu. Do závodu v čínské Šanghaji totiž odstartuje nejlépe z šesté pozice. K výsledku z kvalifikace mu totiž za výměnu převodovky bude přičteno pět míst na startovním roštu. Podle stájového kolegy a vítěze prvních dvou závodů to ale nic neznamená. Nico Rosberg je přesvědčený, že Lewis se velmi brzy probojuje kupředu.

„Vždy je to velká výzva a nejinak tomu bude o tomto závodním víkendu. Lewis se sice musí vypořádat s trestem za výměnu převodovky, i tak ale bude velkou hrozbou,“ avizuje lídr šampionátu Nico Rosberg. „Kolikrát loni ukázal, že i z horší pozice se dokáže rychle probojovat kupředu? I když to pro něj nebude snadné, určitě bude bojovat o vítězství.“

Poprvé od loňské Velké ceny Singapuru nebudou stát v první řadě oba vozy Mercedes. Tato dominance stříbrných šípů trvala dlouhých osm závodů. V současné době má Nico Rosberg sedmnáctibodový náskok před druhým Lewisem Hamiltonem. I když britský závodník startoval do prvních dvou velkých cen z pole position, ani jednou se mu nepodařilo zvítězit. Naopak Nico Rosberg obou šancí využil naplno a vybojoval už pět triumfů v řadě.

Sdílejte na:
Zavřít