Toyota Racing Series: V Taupu se dnes uskutečnily tři volné tréninky

Toyota Racing Series: V Taupu se dnes uskutečnily tři volné tréninky

Dařilo se členovi juniorského programu Ferrari Robertu Schwartzmanovi.

V Taupu dnes pokračoval předposlední podnik letošní sezony zimní série Toyota Racing Series. Závodní víkend začal v Bruce Mclaren Motorsport Parku již včera, kdy byly v plánu první dva volné tréninky. Odjet byl ale nakonec pouze jeden, v němž zajel nejrychlejší čas Richard Verschoor. Dnes byly na programu třetí, čtvrté a také páté tréninkové jízdy.

Ve třetím volném tréninku zvítězil ruský závodník Robert Schwartzman. Osmnáctiletý junior Ferrari si připsal čas 1:25,630. Za ním o pouhých 75 tisícin sekundy zaostal další junior stáje z Maranella, domácí závodník Marcus Armstrong, který se nachází v čele šampionátu. Třetí skončil vítěz včerejších úvodních tréninkových jízd Richard Verschoor. Na prvních třech pozicích třetího volného tréninku se tak umístili nejlepší tři piloti celkového pořadí. Kompletní výsledky třetího volného tréninku najdete zde.

Robertu Schwartzmanovi patřil také čtvrtý volný trénink, v němž svůj čas z přechozího tréninku vylepšil o více než vteřinu. Jeho nejrychlejší kolo v tomto tréninku mělo hodnotu 1:24,426. Na druhé pozici skončil tentokrát se ztrátou 274 tisícin sekundy Brendon Leitch a třetí pozici obsadil Taylor Cockerton, jenž ztratil na Schwartzmana půl sekundy. Lídr šampionátu Marcus Armstrong tentokrát zajel až osmý nejrychlejší čas. Kompletní výsledky najdete zde.

V posledním volném tréninku vystřídal Schwartzmana na čele Cameron Das, který si připsal čas 1:23,844. Rus se tentokrát musel spokojit se druhým místem. Na Dase ztratil 81 tisícin sekundy. Třetí pozici obsadil Brendon Leitch. Do první trojice se ani tentokrát nevešel vedoucí muž šampionátu Marcus Armstrong. Ten se tentokrát umístil na čtvrté příčce, přičemž na svého krajana Leitche, který skončil třetí, ztratil pouhé čtyři tisíciny sekundy. Celou výsledkovou listinu pátého volného tréninku najdete tady.

Zítra se v Taupu uskuteční kvalifikace a také první závod. Zatímco kvalifikace začne při převodu na náš středoevropský čas již dnes ve 23:50, první závod víkend odstartuje ve 2:56 středoevropského času.

 

Sdílejte na:
Zavřít