Toyota Racing Series: První závod v Taupu ovládl Correa

Toyota Racing Series: První závod v Taupu ovládl Correa

Američan získal již své druhé letošní vítězství.

V Taupu dnes pokračoval čtvrtý podnik sezony zimní série Toyota Racing Series 2017-2018. Po celkem pěti odjetých volných trénincích, které se konaly v předchozích dvou dnech, dnes čekala na jezdce kvalifikace a první závod.

kvalifikace

Kvalifikace byla rozdělena do dvou částí. Zatímco první část rozhodovala o složení na startu prvního závodu, podle výsledku druhé části se jezdci postaví na start zítřejšího třetího závodu. V první části zvítězil Juan Manuel Correa, jenž objel svůj nejrychlejší okruh v čase 1:24,507. Na druhé pozici skončil Richard Verschoor. Nizozemec ztratil na Correu jednu desetinu sekundy. Na třetí pozici skončil junior Ferrari Robert Schwartzman, kterému se včera dařilo, když vyhrál dva volné tréninky. Další junior Ferrari a zároveň vedoucí muž šampionátu obsadil pátou pozici. Celé výsledky první části kvalifikace naleznete zde.

Pole position pro třetí závod víkendu si vyjel ve druhé části kvalifikace ruský závodník Robert Schwartzman. Člen juniorského programu Ferrari zajel čas 1:22,786. Druhý nejrychlejší byl ve druhé části jeho kolega z juniorského týmu maranellské stáje Marcus Armstrong. Ten ale za Rusem zaostal téměř o půl vteřiny. Třetí pozici obsadil Richard Verschoor. Vítěz první části kvalifikace Juan Manuel Correa tentokrát obsadil čtvrtou příčku. Kompletní výsledky druhé části kvalifikace najdete zde.

1.závod

V prvním závodě dokázal využít startu z pole position Juan Manuel Correa, který tak k triumfu ve druhém závodě v Invercargillu přidal další. Se ztrátou čtyř sekund dojel na druhém místě James Pull. Na poslední pódiové pozici dokončil závod Richard Verschoor. Jen tři desetiny sekundy za nizozemským pilotem proťal cílovou pásku na čtvrté příčce Robert Schwartzman. Druhý z juniorů Ferrari Marcus Armstrong obsadil pátou pozici. Kompletní výsledky prvního závodu najdete zde.

V čele šampionátu se i po dnešním závodě udržel Marcus Armstrong(640 bodů). Druhý Robert Schwartzman ovšem stáhnul jeho náskok na 36 bodů. Na třetí pozici i nadále zůstal Richard Verschoor(581 bodů). Vítězi dnešního závodu Janu Manuelu Correovi patří nyní čtvrtá příčka(522 bodů). Na zbytek průběžného pořadí se můžete kouknout zde.

Zítra zakončí předposlední podnik sezony 2017-2018 druhý a třetí závod. Zatímco druhý závod odstartuje již ve 23:50 našeho času, třetí zítra ve 2:55.

Sdílejte na:
Zavřít