Toyota Racing Series: Letošním šampionem je Robert Schwartzman

Toyota Racing Series: Letošním šampionem je Robert Schwartzman

Rus dokázal v posledních dvou závodech zvrátit vývoj šampionátu ve svůj prospěch.

V neděli se ve Feildingu uskutečnily poslední dva závody letošní sezony zimní série Toyota Racing Series. Před nimi patřilo vedení v šampionátu domácímu závodníkovi Marcusu Armstrongovi, který měl na svém kontě celkem 810 bodů. Člen juniorského programu Ferrari ale rozhodně neměl na růžích ustláno. Naděje na titul šampiona totiž žila také v případě druhého Roberta Schwartzmana(795 bodů) a třetího Richarda Verschoora(776 bodů), který zvítězil v sobotu v úvodním závodě víkendu.

2.závod

Ve druhém závodě se mohli novozélandští fanoušci radovat z triumfu domácího závodníka. Na nejvyšší stupeň ale nevystoupil vedoucí muž šampionátu Marcus Armstrong, nýbrž Brendon Leitch. S velmi malou ztrátou na vítěze dorazil do cíle druhý Clement Novalak, jehož deficit na Leitche činil v cíli závodu pouhých osm desetin sekundy. Z aspirantů na mistrovský titul obstál nejlépe junior Red Bullu Richard Verschoor, který skončil na třetím místě a doplnil tak výše zmíněnou dvojici na stupních vítězů. Hned za ním, se ztrátou sedmi desetin sekundy, dokončil závod na čtvrtém místě druhý muž šampionátu Robert Schwartzman. Vedoucí muž šampionátu Marcus Armstrong opět vyšel ze souboje kandidátů na titul nehůře, když obsadil pátou příčku a jeho náskok v průběžném pořadí byl po závodě opět o něco hubenější. Ken Smith i ve druhém závodě sezony na zbytek startovního pole ztrácel a znovu skončil na poslední třinácté příčce.

výsledky druhého závodu

pořadí jezdci tým ztráta
1. Brendon Leitch Victory Motor Racing  
2. Clement Novalak Giles Motorsport +0,866
3. Richard Verschoor M2 Competition +2,234
4. Robert Schwartzman M2 Competition +2,957
5. Marcus Armstrong M2 Competition +7,948
6. Juan Manuel Correa M2 Competition +10,907
7. Cameron Das Victory Motor Racing +11,060
8. James Pull M2 Competition +11,573
9. Reid Harker Giles Motorsport +12,117
10. Taylor Cockerton MTEC Motorsport +13,558
11. Charles Milesi MTEC Motorsport +13,930
12. Ryan Yardley MTEC Motorsport +14,401
13. Ken Smith Victory Motor Racing +26,048

 

3.závod

Poslední závod víkendu a zároveň sezony Toyota Racing Series se uskutečnil pod hlavičkou Velké ceny Nového Zélandu. Pro vítězství si dojel Richard Verschoor, který si připsal již šesté vítězství v letošní sezoně a zároveň první triumf ve Velké ceně Nového Zélandu. Avšak i přesto, že byl z pohledu vyhraných závodů v letošním ročníku jasně nejúspěšnějším závodníkem, na titul nakonec nedosáhl. Šampionem se totiž nakonec stal Robert Schwartzman, který dojel do cíle závěrečného závodu sezony na druhé pozici. Třetí místo obsadil Charles Milesi, který v posledním závodě sezony získal své první pódiové umístění. Marcus Armstrong, který před závodem vedl, se ani poslední jízda na okruhu Chrise Amona nepodařila a v šampionátu nakonec končí „až“ na třetí pozici. Ken Smith i ve třetím závodě dojel na chvostu pole, díky odstoupení Taylora Cockertona ovšem tentokrát obsadil dvanáctou příčku. Kompletní výsledky posledního závodu letošní sezony najdete zde.

Letošním šampionem Toyota Racing Series se tedy stal člen juniorského programu Ferrari Robert Schwartzman(916 bodů), který se tak ziskem titulu zařadil po bok například Lance Strolla nebo Landa Norrise. Zatímco současný pilot Williamsu Lance Stroll získal v tomto šampionátu titul v roce 2015, současný rezervní jezdec Mclarenu Lando Norris slavil o rok později, tedy v roce 2016. Na druhém místě končí nakonec junior Red Bullu Richard Verschoor, který na Rusa ztratil pouhých pět bodů. Marcus Armstrong po nevydařeném závěrečném podniku sezony ve Feildingu klesnul z vedoucí pozice až na třetí místo(901 bodů). Na kompletní konečné pořadí se podívejte na tomto odkazu. Zajímavý je fakt, že Schwartzmanovi stačilo k zisku titulu pouze jediné vítězství, což je v porovnání s šesti triumfy vicemistra Richarda Verschoora lehce kuriozní situace.

Sezona novozélandského zimního šampionátu je sice nyní u konce, co se ale týče juniorů stáje z Maranella Roberta Schwartzmana a Marcuse Armstronga, nejednalo se ve Feildingu o poslední podnik, ve kterém v letošní sezoně změřili své síly. Oba dva totiž budou letos závodit v evropské Formuli 3, kde budou hájit barvy stáje Prema Powerteam. Kromě této dvojice angažovala italská stáj pro letošní sezonu rovněž také čínského závodníka Guanyu Zhoua, Estonce Ralfa Arona a také syna sedminásobného šampiona Formule 1 Michaela Schumachera Micka. Letošní vicemistr Richard Verschoor bude v letošní sezoně usilovat o titul šampiona Eurocupu Formule Renault 2.0.

Sdílejte na:
Zavřít