Toro Rosso jezdecké složení nezmění

Toro Rosso jezdecké složení nezmění

Toro Rosso budou i v příští sezóně reprezentovat Daniel Ricciardo a Jean-Éric Vergne, italský tým tak své jezdecké složení pro rok 2013 měnit nebude, oficiálně to potvrdil dnes.

Francouz Jean-Éric Vergne si svůj závodní debut s vozem Formule 1 užil na začátku letošní sezóny, stáj Toro Rosso jej angažovala po zisku vicemistrovského titulu v šampionátu Formule Renault 3.5. V letošním ročníku zatím zaznamenal 12 mistrovských bodů a nachází se na sedmnácté pozici v šampionátu jezdců. „Jsem opravdu šťastný, pro mou budoucnost jsou to jistě povzbudivé zprávy,“ řekl francouzský závodník po oznámení nového kontraktu.

„Děkuji stáji Toro Rosso za příležitost ve Formuli 1 a děkuji Red Bullu, že mě podporuje od prvních krůčků mé závodní kariéry. Začátek byl velmi těžký, ale od prvního závodu jsem nasbíral velké množství zkušeností a užívám si svou účast mezi těmi nejlepšími,“ řekl dále.

„Cítím se nyní mnohem silnější, vím, že jsem se v průběhu sezóny stal konkurenceschopnějším závodníkem. Vzhledem k velkému množství nasbíraných zkušeností a ambiciózním plánům pro rozvoj vozu v roce 2013 se snad můžeme těšit na velké úspěchy i v nadcházejícím roce,“ dodal Vergne.

Australan Daniel Ricciardo se Velké ceny poprvé účastnil minulý rok ve Velké Británii s monopostem HRT, počínaje letošním ročníkem reprezentuje barvy Toro Rosso a nachází se o jednu pozici níže, než-li stájový kolega Vergne. „Jsem opravdu potěšen tím, že i v příští sezóně budu jezdit za tento tým, chci poděkovat nejen stáji, ale také celému Red Bullu. Máme pro příští rok velká očekávání a jsme odhodláni je naplnit. Cítím, že po letošní sezóně jsem opět o něco lepším závodníkem,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít