Toro Rosso do testů nastoupí s testovacím zbarvením

Toro Rosso do testů nastoupí s testovacím zbarvením

Šéf týmu Toro Rosso Franz Tost potvrdil, že tým svůj vůz odhalí až v Barceloně. Promluvil také o problémech způsobených skluzem v přípravách nového vozu.

Toro Rosso svůj vůz oficiálně odhalí až 29. února v pitlane v Barceloně, tedy den před zahájením až druhých předsezonních testů. Kvůli pozdní výměně pohonných jednotek Renaultu za rok staré motory Ferrari se celý vývoj jejich vozu zpozdil, ale přesto tým se základnou v italské Faenze se svým novým STR11 vyjede na trať už při prvních testech.

Kvůli časovému tlaku bude vůz zbarven do testovacích barev, podobně jako to vloni udělal třeba Red Bull nebo předloni Williams. Letos se k tomuto kroku chystá i Lotus, který už nový vůz právě v testovacím zbarvení předvedl.

„Vůz bude při prvních testech modrý,“ řekl Franz Tost. „Oficiálně vůz odhalíme až 29. února, protože máme takové zpoždění se vším. Chceme na voze při odhalení mít i řádné zbarvení, takže vůz oficiálně odhalíme až pak.“

Nicméně velké změny oproti minulým sezonám nelze čekat. Toro Rosso je známo tím, že velký rudý býk na kapotáži motoru je ručně malovaný a to se nejspíše nezmění, stejně jako zbytek vozu.

Navzdory pozdnímu odhalení vozu a problémům s výměnou dodavatele motoru se Toro Rosso ale nebojí toho, že by nezvládlo nastoupit do prvních testů. Tost také potvrdil, že tým už v pondělí poprvé nový vůz úspěšně nastartoval v továrně ve Faenze.

Sdílejte na:
Zavřít