Todt: F1 bude těžit z Formule E

Todt: F1 bude těžit z Formule E

Francouzský prezident FIA a bývalý šéf týmu Ferrari Jean Todt trvá na tom, že nová elektrická závodní série Formula E bude přinášet výhody i ostatním motorsportovým sériím, včetně Formule 1.

Formule 1 letos prožívá revoluční rok, kdy přešla na motory, které jsou více přátelské k polárním medvědům, avšak hybridní motory jsou stále ve vývojových plenkách a k dokonalosti mají daleko, ať už efektivitou, nebo spolehlivostí. Jean Todt si myslí, že stálé soustředění Formule E primárně na elektrický pohon pomůže s vývojem hybridních systémů i ostatním závodním sériím.

„Můžeme očekávat velké vývojové pokroky v bateriích, technologii elektromotorů a bezpečnostních řešeních, které mohou být použity i v sériích jako Formule 1, Světový Vytrvalostní Šampionát a další,“ řekl pro oficiální stránky Formule E.

„Vždycky se můžete učit napříč šampionáty. Příkladem je aerodynamický vývoj, který je velmi nákladný a ve Formule E je dost omezený, o čemž si myslím, že je dobrá věc, protože občas vidíte, že aerodynamiky vozů jsou až moc komplikované.“

„Vezměte si Formuli 1 se všemi těmi malými křidýlky, která všechny vyžadují tolik času testování ve větrném tunelu. Pojďme zkusit vyvíjet co nejvíce věcí, které mohou být přejaty normálními městskými vozy.“

První závod Formule E se pojede příští týden v Pekingu.

Sdílejte na:
Zavřít