Testy v Jerezu, den druhý

Testy v Jerezu, den druhý

Druhý den testů v Jerezu ovládl Jenson Button s McLarenem, který včera vůbec nevyjel.

Dopoledne byl okruh mokrý po nočním dešti a Pirelli se rozhodlo páteční mokré testování přesunout na dnešek. Hned z rána byl McLaren často na prvním místě v tabulce. Týmy vyzkoušely jak pneumatiky do mokra, tak do přechodných podmínek. V páté zatáčce se roztočil a zajel do štěrku Esteban Gutierrez a byly vyvěšeny první červené vlajky dne. Jeho Sauber to však přežil bez poškození (pokud nepočítáte poškrábanou podlahu vozu) a odpoledne opět jezdil.

V poledne už trať byla téměř suchá a piloti přezuli na slicky. Časy začaly padat, ale na prvním místě se nejvíce objevoval právě Button. Srovnatelné časy zajížděl i Sergio Perez ve Force Indii. Bohužel později Mexičan zastavil svůj vůz v první zatáčce a z jeho vozu se začalo kouřit. Objevily se druhé dnešní červené vlajky.

Když byla kouřící Force India odstraněna z tratě, na jízdy se vydali Nico Rosberg s Mercedesem, Kimi Räikkönen s Ferrari a Valtteri Bottas s Williamsem a průběžně se střídali v držení nejrychlejšího času.

Po třetí červené vlajce v závěru testu kvůli zastavení Caterhamu Marcuse Erissona zajel Button nejrychlejší čas dne – 1:24,165 na středně tvrdé pneumatice. Druhým nejrychlejším byl Räikkönen, třetí Bottas.

Nejpozoruhodnější den však byl ten Rosbergův. V tabulce skončil sice až čtvrtý s časem, který zajel na tvrdé směsi pneumatik, ale udělal jako jediný několik dlouhých stintů překračující deset kol v řadě. Konzistentně zajížděl časy kolem 1:27 a během posledního stintu, který trval 24 kol, jezdil okolo 1:28. Celkem dnes ujel 97 kol. Nejrychlejší Button jich ujel pouze 43.

Na pátém místě skončil Perez s pohodlným náskokem na Gutierreze, který sice ujel přes padesát kol, avšak značně volným tempem.

Celý den měly problémy vozy s motory Renault a ukázalo se, že motory mají problémy s ukládáním energie do ERSu, což je závažný problém, vzhledem k tomu, jak velkou roli ERS hraje. Caterham s Renaultem ujel pouze jedenáct kol, Red Bull pouze osm. Toro Rosso nevyjelo vůbec. Vettelův Red Bull však začal hořet v garáži, také kvůli problému s motorem a tak Red Bull dnešní jízdy zabalil předčasně.

Co se spolehlivosti týče, motory Mercedes sice ujely nejvíce kol, avšak Perez kvůli problému s motorem odstoupil. Tudíž by se dalo říci, že zatím nejspolehlivější pohonnou jednotku má Ferrari, se kterou Gutierrez ani Räikkönen problémy neměli a ujeli také dost kol. Nicméně Ferrari pohání pouze dva vozy, kdežto Mercedes čtyři.

Marussie dnes také ještě nevyjela, avšak odpoledne již dorazil její vůz z továrny v Anglii a tým poprvé vyjede zítra.

Pozice Pilot Tým Čas Rozdíl Kola
1. Jenson Button McLaren-Mercedes 1:24.165   43
2. Kimi Räikkönen Ferrari 1:24.812 +0.647 47
3. Valtteri Bottas Williams-Mercedes 1:25.344 +1.179 35
4. Nico Rosberg Mercedes 1:25.588 +1.423 97
5. Sergio Perez Force India-Mercedes 1:28.376 +4.211 37
6. Esteban Gutierrez Sauber-Ferrari 1:33.270 +9.105 53
7. Marcus Ericsson Caterham-Renault 1:37.975 +13.810 11
8. Sebastian Vettel Red Bull-Renault 1:38.320 +14.155 8
Sdílejte na:
Zavřít