Teenager Stroll posílí juniorský program stáje Williams

Teenager Stroll posílí juniorský program stáje Williams

Sedmnáctiletý mladíček je šampionem Toyota Racing Series na Novém Zélandu a vyhrál také závod evropské Formule 3.

V průběhu roku 2016 se bude Lance Stroll aktivně zapojovat do chodu britského týmu. Bude v podobné roli, která byla v roce 2011 startem kariéry pro Valtteriho Bottase. Program stáje Williams zahrnuje rozsáhlé jízdy na simulátoru, stáže v továrně i školení s inženýry.

„Je mi ctí, že mohu být součástí tak skvělého týmu s velkou historií a mnoha úspěchy,“ řekl Stroll, který bude v příštím roce i nadále působit v šampionátu evropské Formule 3.

„Nemohu se dočkat, až začnu s týmem Williams spolupracovat. Věřím, že společně můžeme v blízké budoucnosti dosáhnout velké věci,“ sdělil dále. „Je to velmi vzrušující pocit a jednoznačně nejdůležitější moment mé krátké závodní kariéry. Působit ve Formuli 1 bylo vždy mým cílem. Už od samotných začátků v pěti letech, kdy mi tát koupil první motokáru.“

A co vlastně rozhodlo o tom, že Stroll na nabídku Williamsu bez váhání kývl? „Williams vychovával několik výborných závodníků v začátcích jejich kariér. David Coulthard, Jenson Button, Nico Rosberg, Nico Hülkenberg a nyní Valtteri. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem vůbec neváhal,“ dodal teprve sedmnáctiletý talent.

Sdílejte na:
Zavřít