Syn Michaela Schumachera jde ve stopách svého otce, závodit bude ve Formuli 4

Syn Michaela Schumachera jde ve stopách svého otce, závodit bude ve Formuli 4

Syn sedminásobného mistra světa Formule 1 Mick Schumacher letos definitivně opustí svět motokár a svou kariéru nasměruje ve stopách svého otce. V dubnu jej čeká premiéra v šampionátu Formule 4.

V minulé sezóně skončil patnáctiletý Mick Schumacher druhý v německém šampionátu závodů motokár. Letos se ale poprvé přesunul do formulových závodů a čeká jej premiéra v šampionátu Formule 4. Perličkou je fakt, že mladičký Mick bude závodit pro Van Amersfoort Racing, tedy tým, který v loňském roce reprezentoval Max Verstappen v šampionátu Formule 3.

Premiéra v německém šampionátu ADAC Formule 4 čeká německého jezdce 25. dubna.

„V posledních několika letech se pro nás stalo tradicí, že úspěšným závodníkům ze šampionátu motokár nabízíme možnost vyzkoušet náš simulátor,“ řekl Frits van Amersfoort, šéf týmu, který dal mladičkému Schumacherovi šanci. „Díky tomu jsme se na podzim loňského roku poprvé doslechli o Mickovi.“

„Strávil celý den v simulátoru na naší centrále v Holandsku, následně jsme byli svědky jeho testovacích jízd ve Valencii a po těchto zkušenostech jsme dospěli ke vzájemné dohodě a budeme společně soutěžit v šampionátu ADAC Formule 4,“ dodal boss stáje.

Michael Schumacher, který i nadále pokračuje v rehabilitaci po nešťastné nehodě na lyžích v roce 2013, je se svými sedmi mistrovskými tituly jednoznačně nejlepším závodníkem v celé historii Formule 1. Zdá se ale, že za několik let by jeho jednotlivé rekordy mohl překonávat jeho syn Mick.

Sdílejte na:
Zavřít